Jak wyczyścić fugi? Domową pastę zrobisz z dwóch produktów i zapłacisz jedynie 2 złote

Czyszczenie fug bywa żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Okazuje się, że istnieją proste sposoby, które usprawnią ten proces. Nie musisz od razu sięgać po specjalistyczną chemię. Pewna TikTokerka podzieliła się sprawdzonym trikiem na to, jak wyczyścić fugi bez szorowania.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

W czyszczeniu fug bardzo skuteczne są z pozoru nietypowe sposoby. Jeden z nich przypadkowo odkryła TikTokerka o nicku @livecomposed. Na filmiku przedstawiła skuteczny trik, dzięki któremu nawet jasne fugi szybko odzyskały swój kolor. I to bez szorowania!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Jak wyczyścić fugi? Skuteczny sposób bez szorowania. Potrzebujesz tylko jednego produktu

TikTokerka przypadkowo odkryła prosty sposób na to, by szybko wyczyścić fugi. Wystarczy, że masz w domu środek odtłuszczający. Jak napisała w jednym z komentarzy:

Myłam z kleju krzesełko dla dzieci i trochę rozlałam. Wytarłam i... wiedziałam, że muszę się tym podzielić.

Kobieta sięgnęła po mopa, by zmyć środek z kafelków i zauważyła, że z fug zniknęły zabrudzenia i stały się jaśniejsze. Swoim odkryciem szybko podzieliła się na TikToku. Pod filmem pojawiły się komentarze, że sposób ten często jest wykorzystywany w lokalach z fast foodami, oraz że naprawdę działa.

Jak wyczyścić fugi, które są bardzo brudne? Zrób niezawodną pastę, za którą zapłacisz 2 złote

Z brudnymi fugami pomoże ci soda oczyszczona lub kwasek cytrynowy. Dodaj do nich odrobinę wody, by powstała gęsta papka. Następnie dokładnie rozprowadź ją na zabrudzeniach i pozostaw na 15 minut. Na koniec wyczyść szczotką i czystą, letnią wodą.

Czym wyczyścić białe fugi? Z pomocą przyjdzie popularny owoc

Cytryna słynie ze swoich wybielających właściwości. Z sukcesem wykorzystasz ją do czyszczenia białych i jasnych fug. Wymieszaj sok z cytryny z solą gruboziarnistą, a powstałą pastę wetrzyj w fugi za pomocą szczoteczki lub ścierki. Zostaw na 10 minut, a następnie dokładnie spłucz.

Więcej o: