Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Ten trik budzi kontrowersje. "Obrzydliwe, ale bardzo skuteczne"

Czyszczenie słuchawki prysznicowej nie należy do najłatwiejszych. Sprawnie poradziła sobie z tym jedna z TikTokerek, która nagrała krótki instruktaż. Jej sposób może budzić kontrowersje, ale zdaniem autorki pomysłu, jest skuteczny jak żadnej inny.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej jest niezbędne, ale niewiele osób wie, jak to zrobić. O ile zewnętrzne usuwanie brudu, w tym np. osadu z kamienia, jest standardowym elementem sprzątania, o tyle czyszczenie jej "wewnątrz" to już inny wymiar domowych porządków. TikTokerka wyjaśniła, jak to zrobić. Jej sposób wygląda na bardzo skuteczny, ale i... budzący odrazę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? TikTokerka znalazła sposób

Czyszczenie słuchawki prysznicowej wymaga dostania się pod zewnętrzne otwory, przez które przepływa woda. TikTokerka, która posługuje się nickiem creepykiki użyła do tego:

  • strunowego woreczka
  • octu winnego
  • gumki recepturki lub gumki do włosów
  • taśmy klejącej.

Na początki, wlała do woreczka ocet winny. Otwarty woreczek naciągnęła na słuchawkę i zabezpieczyła "konstrukcję" gumką recepturką. Pozostawiła słuchawkę na całą noc, a następnie wróciła, aby ocenić efekt swojego patentu. To, co zobaczyła może zaskoczyć! Ze słuchawki wydobył się brud.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej domowym sposobem może "odstraszyć"

Na nagraniu słychać, jak znajomy TikTokerki krzyczy "To chore!", kiedy zobaczył, co spłynęło do worka. Ona zaś przekonuje, że pomimo tego, że sposób jest nieco obrzydliwy, to jeden z najskuteczniejszych sposobów, który pomaga wyzbyć się kamienia, oraz brudu, który osadził się w słuchawce.

To obrzydliwe! Ale z drugiej strony spojrzałam na moją słuchawkę prysznicową i wygląda zadziwiająco dobrze

-powiedziała.

Pod wideo można przeczytać komentarze osób, które popierają tę metodę.

Obrzydliwe, ale bardzo skuteczne!
OMG, muszę to wypróbować w domu
To serio działa, lepsza metoda niż szorowanie płynem
Więcej o: