Chcesz naładować baterię w telefonie 2 razy szybciej? Wystarczy zrobić jedną rzecz!

Za chwilę wychodzisz z domu na ważne spotkanie i zapomniałaś naładować telefonu? Bateria w twojej komórce słabnie, a przed tobą długi dzień? Pewnie nie raz zastanawiałaś się już, jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy do dyspozycji masz mało czasu, a twoja komórka wymaga czegoś więcej niż krótkie podładowanie. Przedstawiamy proste rozwiązania, które pomogą ci pozbyć się tego uporczywego problemu.

Z pewnością większość z nas zna to uczucie, gdy w pośpiechu szykujemy się do wyjścia z domu i nagle okazuje się, że bateria w telefonie jest na skraju wyczerpania. Jeżeli nie masz pod ręką dobrego power-bank'a, taka sytuacja może zdecydowanie pokrzyżować twoje plany. Z pomocą przychodzą jednak sprawdzone sposoby, które umożliwią ci szybsze naładowanie komórki. 

Katarzyna CichopekMiłość jej służy! Katarzyna Cichopek zachwyca jesiennymi stylizacjami

Czy jakość kabla ma znaczenie? O tym musisz pamiętać!

Nie wiele z nas zdaje sobie sprawę, że o tym, jak szybko ładowarka naładuje baterię telefonu, w dużej mierze decyduje jakość kabla. To właśnie przez niego przeprowadzana jest energia do naszego smartfonu. Warto więc sprawdzić, czy używasz odpowiedniej ładowarki oraz kabla USB. Nie zaleca się wykorzystywanie innych akcesoriów niż te oryginalne dołączone do zestawu. W ostateczności możesz pokusić się o zakup ich wysokiej jakości zamiennika, których parametry są dostosowane do wymagań twojego urządzenia. 

Możesz zdecydować się np. na zakup dostępnych na rynku ładowarek wspierających technologię szybkiego ładowania, jeżeli tylko twój telefon jest z nią kompatybilny. Warto też pamiętać, że używanie ładowarek sieciowych zapewni ci znacznie lepsze efekty niż podpięcie telefonu do komputera kablem USB. Chociaż może kusić cię zastosowanie drugiego rozwiązania ze względu na jego wygodę, to z pewnością wydłuży ono czas oczekiwania na podładowanie komórki. 

Te banalnie proste triki przyśpieszą ładowanie telefonu. Sprawdź już teraz!

Wszyscy fachowcy są zgodni, że aby zadbać o jak najdłuższą żywotność baterii w naszym telefonie, nie powinniśmy pozwalać na to, aby rozładowała się ona do zera. Odradza się także ładowanie komórek do 100%. Telefon możesz odłączyć od ładowarki, gdy poziom naładowania osiągnie 80-90%. 

Wśród cennych porad dotyczących efektywniejszego i szybszego ładowania wymienia się także:

  • niekorzystanie z telefonu, gdy jest on podłączony do ładowarki - w tym czasie unikaj obciążania baterii 
  • włączenie trybu samolotowego - ten prosty trik minimalizuje zużycie baterii, co w naturalny sposób może nawet dwukrotnie przyśpieszyć uzupełnianie jej poziomu 
  • zamknięcie aplikacji w tle - mimo że jedynie w niewielkim stopniu zużywają energię, generuje to niepotrzebne straty 
Więcej o: