Krew menstruacyjna na twarz? Nowy trend z TikToka może być niebezpieczny. "Błagam, nie róbcie tego"

Większość z nas doskonale wie, że nie wszystkie trendy na Tiktoku są skuteczne, a nawet bezpieczne dla zdrowia. Tak też jest z nowym pomysłem TikTokerek, które proponują nakładanie na twarz krwi menstruacyjnej. Metoda ma pomóc w walce z niedoskonałościami.

Z roku na rok trendy powstające na TikToku są coraz bardziej zaskakujące. Tym razem wiele kobiet zaczęło się przyznawać, że nakłada swoją krew menstruacyjną na twarz. Taka domowa "maseczka" ma działać cuda. Jak jest naprawdę? Trend skomentowała popularna dermatolożka.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo "Mama na obrotach" radzi jak zacząć nagrywać TikToki?

Krew menstruacyjna na twarz? Nigdy tego nie róbcie! 

Czy ktoś chciałby dobrowolnie nakładać krew menstruacyjną na twarz? Okazuje się, że tak. Praktyka stała się niezwykle popularna, a filmy z hasztagiem #periodfacemask mają aż 6,4 miliarda wyświetleń na TikToku! Chociaż wśród nagrań można znaleźć negatywne komentarze dotyczące trendu, powstają także filmy, na których kobiety naprawdę pozują z krwią na twarzy. Zabieg ma działać jak najlepsza maska i pomóc w walce z niedoskonałościami. Jak jest naprawdę? 

Maska z krwi menstruacyjnej. Dermatolożka przestrzega 

Dr. Joyce publikująca na TikToku pod nazwą @teawithmd, to dermatolożka, która na platformie poleca najskuteczniejsze triki urodowe i walczy z mitami powtarzanymi w sieci. Kobieta postanowiła odpowiedzieć na jeden z filmów, na którym tiktokerka pokazuje, jak nakłada na twarz swoją krew menstruacyjną i wykonuje z niej maseczkę upiększającą. — Błagam, nie róbcie tego, nie nakładajcie maski z krwi menstruacyjnej   — powiedziała na początku nagrania.  

Dermatolożka przekonuje, że już samo zebranie krwi na pewno nie odbywa się w sposób sterylny, więc prawdopodobnie znajdują się w niej bakterie i pot. Dodatkowo, jeśli mamy infekcję intymną, przenosimy te bakterie i wirusy na twarz.  

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

Więcej o: