Ogrzej dom bez włączania kaloryfera. Wypróbuj te proste triki, a efekt cię zaskoczy

Sezon grzewczy trwa, a koszty życia nawet bez ogrzewania są wysokie. W dobie takich trudności wielu ludzi zastanawia się, na czym zaoszczędzić. Czy da się ogrzać mieszkanie bez włączania kaloryfera? Pewna TikTokerka znalazła na to sposób. Sprawdź, na czym polega metoda z użyciem ceramicznej donicy.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szansę na zyskanie wyjątkowych nagród.

Ogrzewanie domów i mieszkań będzie w tym roku generowało spore koszty. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka skutecznych alternatyw, które pomogą im zaoszczędzić pieniądze i odetchnąć z ulgą, gdy otrzymają rachunek. Tym razem Internauci również znaleźli sposób na rozwiązanie tego problemu. TikTokerka publikująca filmiki pod nazwą "kamelemona" pokazała obserwatorom stosowaną przez siebie metodę, która pozwoliła jej na ogrzanie pomieszczenia o 5 stopni Celsjusza bez konieczności włączania kaloryfera. Sprawdź, na czym polega metoda z użyciem ceramicznej donicy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo O ile może wzrosnąć rachunek za gaz, jeśli nie będzie interwencji rządu?

Czym zastąpić kaloryfer? Sprawdź metodę z wykorzystaniem ceramicznej donicy

TikTokerka "kamelemona" opublikowała w aplikacji filmik, w którym wyjaśniła, jak udaje jej się ogrzać pomieszczenie nawet o 5 stopni Celsjusza bez użycia kaloryfera. Wystarczy wykorzystać podgrzewacze, podstawki do przepływu powietrza i ceramiczną donicę z dziurką. Choć metoda wydaje się dziwna, kobieta twierdzi, że u niej się sprawdziła. - Nie uwierzycie, co stało się po czterech godzinach. Istna sauna! - powiedziała, pokazując, jak temperatura w jej łazience podwyższyła się w ciągu kilku godzin.

Paulina SmaszczSzczere wyznanie Smaszcz o rozwodzie z Kurzajewskim. "Straciłam wszystko"

Ogrzewanie mieszkania przy pomocy donicy. Państwowa Straż Pożarna ostrzega

O nietypowej metodzie z TikToka robi się coraz głośniej. Głos w sprawie zabrała Państwowa Straż Pożarna. Jak informuje portal forsal.pl, z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego komendanta głównego PSP bryg. Karola Kierzkowskiego wynika, że film TikTokerki "prezentuje niekonwencjonalny sposób na dogrzewanie budynków mieszkalnych, który zdecydowanie nie jest rekomendowanym sposobem na ogrzanie pomieszczeń oraz budzi poważne wątpliwości, dotyczące zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego". W Polsce nie ma jeszcze wielu informacji o tej metodzie, jednak w Niemczech doszło już do kilku incydentów, w związku z którymi musiała interweniować Straż Pożarna. Poszczególne niemieckie jednostki informują, że taki sposób ogrzewania mieszkania jest niebezpieczny i nie należy go praktykować, gdyż może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

sposób na pachnącą łazienkęZnajdziesz go w każdej aptece. Prosty trik za 3 zł na świeży zapach w łazience

Co zrobić, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Wypróbuj te proste triki

Rachunki są coraz wyższe, dlatego warto poznać kilka innych prostych trików, dzięki którym ogrzejesz się bez użycia kaloryfera lub zmniejszysz rachunki za ogrzewanie:

  1. Oświetlaj mieszkanie — W ciągu dnia odsłaniaj rolety oraz zasłony i pozwól, by pomieszczenie ogrzało się naturalnym światłem. 
  2. Nie zasłaniaj kaloryferów — Zasłanianie grzejników, na przykład ubraniami, sprawia, że ciepło skupia się na materiale i nie rozprzestrzenia się po pomieszczeniu w tak dużym stopniu, jak powinno. Zamiast ustawiać pokrętło na wyższą temperaturę, co może generować dodatkowe koszty, po prostu odsłoń kaloryfer.
  3. Uszczelnij drzwi i okna — Zdarza się, że nawet niewielkie szczeliny powodują, że ciepło z mieszkania ucieka, a my podkręcamy grzejnik. Z tego względu warto uszczelnić ubytki.
  4. Wietrz mieszkanie w odpowiedni sposób — Regularne wietrzenie pomieszczeń jest ważne nawet zimą. Jeśli to robisz, upewnij się, że nie popełniasz błędu. Przed otworzeniem okien ustaw termostat na zero. W przeciwnym razie zimne powietrze spowoduje, że dostanie on sygnał o potrzebie zwiększenia mocy grzania.
Więcej o: