Jak pozbyć się wilgoci z domu? Ten domowy pochłaniacz za grosze działa jak profesjonalny sprzęt

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Okazuje się, że nie trzeba na to wydawać ogromnych sum. Wystarczy odrobina kreatywności i cierpliwości. Podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać domowy pochłaniacz wilgoci.

Wilgoć potrafi być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Kiedy pojawia się w naszych domach, należy szybko działać. Nie trzeba jednak od razu kupować profesjonalnego i drogiego sprzętu. Zanim udasz się do sklepu, wypróbuj domowe sposoby na wilgoć. Ten tani pochłaniacz wilgoci jest niezastąpiony.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu? Tej skali nie warto przekraczać 

Zbyt wysoka wilgotność powietrza to problem, którego nie można ignorować. Może być niebezpiecznym źródłem chorób dla dorosłych i dzieci. Dodatkowo sprzyja powstawaniu pleśni i innych grzybów. Optymalna wilgotność powietrza w domu ma bardzo szeroki zakres i jest zależna od wielu czynników. Lekarze rekomendują, żeby utrzymywać ją na poziomie od 40% do 60%. Zależy to jednak od temperatury, która panuje już we wnętrzu. Jeśli wynosi do 20 stopni, wilgotność powinna być odpowiednio wyższa.  

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Wypróbuj produkt, który masz już w kuchni 

Przy pozbyciu się wilgoci z domu warto wypróbować domową sztuczkę, którą chyba każdy z nas zna. Jak się okazuje, ryż może pomóc nie tylko w uratowaniu zalanego sprzętu. Można go także wykorzystać do stworzenia domowego pochłaniacza wilgoci.  

Wystarczy, że zlokalizujesz miejsce, w którym pojawia się wilgoć w domu. Wtedy wysyp na talerzyk odrobinę ryżu i zostaw go tam, gdzie występuje problem. Trik zadziała najlepiej, jeśli rozstawisz pochłaniacz wilgoci w kilku miejscach naraz. Metoda z domowych pochłaniaczem wilgoci działa, ponieważ ryż ma właściwości higroskopijne.  

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

Więcej o: