Jak usunąć grzyb ze ściany? Weź 10 zł i idź do apteki. Będą jak świeżo malowane

Jesień i zima to czas, kiedy ryzyko pojawienia się ciemnych wykwitów na ścianach jest dużo większe. Wpływa nie tylko na zmniejszenie walorów estetycznych, ale również na zdrowie. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, które pomoże ci się uporać z tym problemem. Znajdziesz je w każdej aptece.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W twoim mieszkaniu pojawił się ciemny nalot, szczególnie w kątach pomieszczeń? To grzyb, który gdy tylko się pojawi, budzi niepokój. Nie tylko z uwagi na aspekt estetyczny, ale również negatywny wpływ na zdrowie. Do tego wydziela nieprzyjemny i nieświeży zapach. Podpowiadamy, jak usunąć ciemny nalot ze ścian.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak usunąć grzyb ze ściany? Pomoże tani produkt prosto z apteki

Chcąc uniknąć negatywnych konsekwencji w zdrowiu, jakie niesie za sobą obecność na ścianach wykwitów w postaci grzybów i pleśni warto najpierw skorzystać z domowych i łatwodostępnych rozwiązań. Obecność ciemnych plam mogą powodować nie tylko różnego rodzaju alergie, ale również zaostrzyć objawy istniejących już chorób. Ponadto możemy zaobserwować zwiększone problemy z oddychaniem oraz częstsze bóle głowy. Jednym z rozwiązań są chemiczne środki, dostępne w sklepach, ale również alternatywne metody działania w postaci domowej mieszkanki do czyszczenia ścian, których koszt sięga kilku złotych.

  1. Wystarczy, że połączysz dwie łyżeczki olejku herbacianego z dwiema szklankami ciepłej wody.
  2. Następnie przelej całość do butelki ze spryskiwaczem.
  3. Ściany z ciemnym nalotem spryskaj przygotowanym płynem.
  4. Zostaw całość na trzy dni.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu wymyj ścianę wodą z mydłem i wysusz.

Domowe sposoby na usuwanie grzyba ze ściany. Skorzystaj z działania znanego produktu

Grzyb powstaje w wyniku zbyt wysokiego poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Wpływ na to może mieć zła izolacja w budynku czy nieprawidłowa wentylacja. Zadbaj o regularne wietrzenie i zachowanie przepływu powietrza. Niezwykle skutecznym rozwiązaniem w usunięciu niechcianego grzyba na ścianach jest użycie octu spirytusowego. To niezwykle popularny i uniwersalny środek, który ułatwi również wiele domowych porządków. Środek ten wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego świetnie sprawdzi się w pozbyciu się ciemnych wykwitów z powierzchni. Jak to zrobić?

  1. Wymieszaj ocet spirytusowy z wodą w proporcji 4:1.
  2. Mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem. 
  3. Dokładnie spryskaj ścianę i odczekaj godzinę.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu powierzchnię wyszoruj i wysusz.
Więcej o: