Zwykle wyrzucasz je do kosza, teraz ponownie wykorzystaj. Mamy Myk na naturalne nawozy

Skórka od banana, skorupki jajek i fusy z kawy i herbaty - zwykle wyrzucamy je do kosza, zupełnie niepotrzebnie. Te odpady z powodzeniem mogą posłużyć nam np. w przygotowaniu domowych nawozów do kwiatów. Zobaczcie sami, jakie to proste.

Jeśli chcemy, by nasze rośliny były zawsze w dobrej kondycji i nie chorowały, musimy o nie odpowiednio zadbać. Oczywiście w sklepach znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych do właśnie do ich pielęgnacji, jednak wcale nie musimy na to wydawać pieniędzy, Wystarczy, że odpady takie jak skórka od banana, skorupki jajek i fusy z kawy i herbaty zamienimy w naturalny nawóz. 

Trzy sposoby na domowe nawozy 

Nasz mykowy ekspert Tomasz Pazdyk w dzisiejszym odcinku pokaże wam trzy sposoby na naturalne nawozy. Jeden z nich to skórka od banana. Wystarczy, że pokroicie ją w kostkę, zalejecie ciepłą wodą i odstawiacie na 24 godziny. Tak przygotowaną miksturę możecie przelać do pojemnika z atomizerem i spryskać wasze rośliny. Dzięki temu będą rosły jak szalone, a dodatkowo będą maksymalnie odżywione.

Ciekawostka. Skórką od banana możecie również przecierać zakurzone liście. Jest to skuteczny sposób, by były piękne i lśniące. Zobaczcie inne sposoby, które przygotował Tomek. 

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 8 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: