Dekoracje świąteczne na okno - malowane miasteczko, kraina lodu, a może tradycyjny stroik? Inspiracje z Instagrama

Dekoracje świąteczne na okno są praktyczne i jednocześnie bardzo efektowne. Szukasz inspiracji na nadchodzące święta? Sprawdź proste patenty na magiczną atmosferę.

Dekoracje świąteczne na okna - dla małej przestrzeni 

Choinka to ważny symbol, który sprawia, że zwykły salon zamienia się w tajemniczą Narnię. Z drugiej strony codzienność z dużym drzewkiem bywa kłopotliwa, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Dekoracje świąteczne na okna mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnej choinki. Poniżej znajdziesz najlepsze inspiracje z Instagrama, które można wykonać samemu bardzo niskim kosztem. 

Świąteczne dekoracje okienŚwiąteczne dekoracje okien Shutterstock

Kubki świąteczne. Teraz kupisz świąteczne kubki do kawy w promocyjnej cenie. Zdjęcie ilustracyjne Kubki świąteczne: ciekawe gadżety, które idealnie wpisują się w klimat Bożego Narodzenia

Dekoracje okienne - ozdoby świąteczne na okno. Jak malowane 

Malowane miasteczko, które ożywa pod wieczór. Na tle granatowej nocy białe domki i kamieniczki stają się jeszcze lepiej widoczne. Na górze sznur z ozdobnych bombek wieńczy dzieło. Wykonanie tego niezwykłego witrażu z powodzeniem można powierzyć najmłodszym. 

 

Życzenia pisane na szybie lub słowa ulubionych kolęd - dlaczego nie? Wystarczy użyć zmywalnego flamastra. Zapisana szyba to fantastyczne tło dla rodzinnej sesji zdjęciowej. Dekoracje okienne i ozdoby świąteczne na okno wprowadzą bożonarodzeniowy klimat do każdego domu. Liczy się pomysł, najprostsze rozwiązania zawsze są najlepsze. 

 

Dekoracja okna - ozdoby świąteczne na okno. Kraina lodu 

Zamiast udekorować cały dom, lepszym rozwiązaniem będzie zgromadzenie ozdób w centralnym punkcie domu, na przykład przy drzwiach lub właśnie na oknie. Prywatna kraina lodu to doskonała sceneria do porannej kawy w zimowy poranek. 

 
Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Dekoracje świąteczne na okno - przy blasku lampionu 

Sklepowe wystawy często uginają się od świątecznych ozdób, najlepsze pomysły warto zaanektować do prywatnej przestrzeni. Minimalistyczne lampiony to propozycja dla tych, którzy lubią elegancką prostotę. 

 

Dekoracja okna - ozdoby świąteczne na okno - w stronę natury 

Najlepsze dekoracyjne ozdoby świąteczne na okno? Tradycyjny stroik, który zwykle wieszamy na drzwiach lub kładziemy na stole, można z powodzeniem zawiesić też w oknie przy pomocy przezroczystej żyłki. Świat nabiera wtedy innej perspektywy, nawet gdy za oknem hula wiatr, a chodniki są skute lodem. 

 

Wigilia Wigilia 2022 - świąteczny kalendarz i prognoza pogody. Ile dni zostało do świąt?

Okienne ozdoby świąteczne - gwieździste niebo 

Ozdoby świąteczne na okno nie muszą kosztować majątku, aby wyczarować delikatne gwiazdki, wystarczy odrobina białego papieru oraz biała nitka. 

 

Równie delikatne będą ażurowe, białe naklejki. Wystarczy zdjąć folię zabezpieczającą i w miarę możliwości równomiernie nakleić na dwie sąsiadujące szyby. 

 

Zobacz też: Święta Bożego Narodzenia 2022. Ile dni zostało do świąt? Odliczanie czas zacząć

Więcej o: