Zawsze noś w kieszeni folię aluminiową. W kilka sekund pozbędziesz się uporczywego problemu

Folia aluminiowa i jej właściwości doceniane są przede wszystkim w kuchni. Najczęściej służy nam do przechowywania żywności, aby pozostała świeża na dłużej. Okazuje się, że wystarczy jedynie jej kawałek, żeby uporać się z popularnym w okresie jesienno-zimowym problemem.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

Każdy z nas szuka sposobów i rozwiązań, które sprawią, że wiele czynności będzie o wiele prostszych. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, jeśli twoje włosy nadmiernie się elektryzują, a ty potrzebujesz wyglądać nienagannie, sprawdź sprytną metodę. Od teraz zawsze noś przy sobie kawałek folii aluminiowej.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miej kawałek folii aluminiowej przy sobie. Pozbędziesz się uporczywego problemu

W okresie jesienno-zimowym pojawia się wiele problemów, które nie doskwierają w takim stopniu w pozostałym okresie w ciągu roku. Chodzi o problem, który wraca co roku jak bumerang i jest zmorą szczególnie dla kobiet i posiadaczek długich pasm włosów. Chodzi o nadmierne elektryzowanie się kosmyków. Wszystko za sprawą suchego powietrza, ciągłego ogrzewania oraz noszeniu w tym okresie w ciągu roku, czapek. 

Genialnym trikiem, dzięki któremu pozbędziesz się odstających i niesfornych pasm, jest użycie folii aluminiowej. Wystarczy, że kawałek będziesz miał przy sobie w kieszeni czy torebce. Działanie tego produktu polega na tym, że nie przepuszcza powietrza, wody oraz światła. Wpływa to więc nie tylko na przedłużenie świeżości jedzenia, ale również uporanie się z naelektryzowanymi włosami. Przetrzyj folią aluminiową kolejno rozdzielone pasma włosów od nasady, aż do ich końców. Zachowaj przy tym ostrożność, żeby nie uszkodzić pasm.

Przyczyny elektryzowania się włosów. Oto najczęstsze powody

Rozwiązanie z użyciem folii aluminiowej w pozbyciu się naelektryzowanych włosów jest tymczasowe. Warto więc zastanowić się nad przyczyną nawracającego problemu odstających pasm. Ważną rolę w przeciwdziałaniu temu procesowi odgrywa odpowiednio dobrana pielęgnacja. W okresie jesienno-zimowym zadbaj o prawidłowe nawilżenie i wygładzenie włosów. Na elektryzowanie się kosmyków, szczególnie narażone są posiadaczki suchych i zniszczonych pasm.

Więcej o: