Zabłysnęła w serialu "Dom". Później podbiła Hollywood. Co się stało z Joanną Pacułą?

Wielu polskich aktorów marzy o Hollywood. I niewielu się to udaje, ale z nią było inaczej. Jej kariera w zagranicznym świecie filmowym rozkwitła wręcz błyskawicznie. Jednak nieoczekiwanie Joanna Pacuła wycofała się z show-biznesu. Jak wygląda jej życie obecnie?

Zachwycała i urodą i talentem. Miała w sobie to coś, ten nieuchwytny trudny do opisania urok i pasje, które sprawiały, że z każdej roli czyniła postać wyrazistą i zapadającą w pamięć. Joanna Pacuła z małego lubelskiego miasteczka trafiła w ramiona Hollywood, które z miejsca się nią zachwyciło. Coś jednak poszło nie tak i jej kariera gwałtownie się zatrzymała. Dlaczego? 

Adrianna Biedrzyńska Adrianna Biedrzyńska w seksownej sukni wygląda "jak Marylin Monroe"

 

Z małej miejscowości na srebrny ekran. Pierwsza polka na okładce Vogue

Joanna Pacuła urodziła się w Tomaszowie Lubelskim w 1957 roku. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i przez kilka lat występowała na deskach stołecznych teatrów. W filmie debiutowała u samego Zanussiego. Dużą popularność przysporzyła jej rola w serialu "Dom", choć grała w nim krótko, a jednak zapadła w pamięć. Później w trzyodcinkowym dramacie telewizyjnym "Zielona miłość". Zachwycił się nią Roman Polański, co zaowocowało uczuciem, a ta relacja pchnęła do przodu jej karierę modelki. Zadebiutowała jako pierwsza Polka na okładce Vogue'a, Cosmopolitan, Harper"s Bazaar, Woman, Mirabella.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 1982 roku poleciała do Stanów Zjednoczonych, ale nie zamierzała tam zostać. Zmusiła ją do tego za to kradzież dokumentów, bez których nie mogła wyjechać. Zatrzymała się u innej znanej polskiej aktorki, która robiła karierę w USA, Elżbiety Czyżewskiej. Ta znajomość pozwoliła jej na wejście w krąg znanych reżyserów i aktorów. Pierwsza rola w filmie "Park Gorkiego" z miejsca zachwyciła krytyków, co poskutkowała nominacją do prestiżowej nagrody Złotego Globu. A później posypały się inne prestiżowe propozycje, zagrała uhonorowanym prestiżowym Złotym Globem filmie wojennym CBS "Ucieczka z Sobiboru". Później partnerowała Stevenowi Seagalowi w filmie "Wybraniec śmierci" i Valowi Kilmerowi w "Tombstone". Liczba świetnych ról na koncie mnożyła się w szybkim tempie, jednak równie szybko rosła ta z rolami odrzuconymi. 

 

Odrzuciła role w kultowych hollywoodzkich produkcjach. A jej kariera przystopowała

Joanna Pacuła wyszła za mąż za starszego o 12 lat producenta filmowego Hawka Winchela Koch Jr. Była to wielka miłość, jednak z pewnymi trudnościami. Mąż źle znosił jej role ze scenami rozbieranymi, dlatego aktorka odrzuciła propozycje zagrania w "Nagim instynkcie", "9 1/2 tygodnia", "Striptiz", "Showgirls". Odmówiła udziału też w innych znanych produkcjach m.in. "Wybór Zofii", "Fatalne zauroczenie", "Pozytywka", "Czarna wdowa", a nawet w Batmanie i roli dziewczyny Bonda w "Licencji na zabijanie".

Doda Doda zwierzyła na temat depresji: "Najcięższy etap w moim życiu"

Sama Joanna również przyznawała, że nie przepada za scenami nagości, chyba że mają ogromne znaczenie dla scenariusza. Po wielu odmowach producenci i reżyserzy powoli przestali się nią interesować. Finalnie aktorka przeszła do produkcji klasy B, więc jest czynna zawodowo, choć nie jest to kariera, jaką jej wróżono. 

 

Mówiono, że Joanna bardzo żarliwie szukała miłości. Była w związku z Piotrem Fronczewskim, tabloidy łączyły aktorkę z Warrenem Beattym i Jackiem Nicholsonem. W 1990 roku pojawiła się na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata według "People". 

Więcej o: