Jak pozbyć się muszek owocówek? Rozłóż w kuchni te cukierki, a znikną natychmiast

Jak pozbyć się muszek owocówek raz na zawsze? Choć mają zaledwie 2 mm, bywają prawdziwym utrapieniem. Wystarczy pozostawiony na blacie dojrzały owoc, by zawładnęły całą kuchnią. Na szczęście domowy sposób na muszki owocówki jest skuteczny i nie nadwyręży twojego portfela.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Muszki owocówki to malutkie owady, które pojawią się błyskawicznie, gdy na wierzchu zostawisz otwarty słoik dżemu, dojrzały owoc lub szklankę po słodkim soku. Choć nie gryzą, mogą przenosić chorobotwórcze drobnoustroje, które są niebezpieczne dla człowieka. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Są malutkie i żyją bardzo krótko, jednak bywają bardzo uciążliwe. Muszki owocówki — jak się ich pozbyć? Zacznij od porządków

 Muszki owocówki przyciągają nadpsute lub bardzo dojrzałe warzywa i owoce. Zanim zaczniemy je zwalczać, musimy zadbać o porządek w kuchni. Pamiętaj by:

  • regularnie czyścić zlew i odpływ,
  • nie zostawiać zbyt długo brudnych naczyń,
  • zakrywać kosze na śmieci i regularnie je opróżniać,
  • dokładnie zamykać pojemniki, w których przechowujesz żywność,
  • utrzymać porządek na blatach kuchennych i stole.

Domowy sposób na muszki owocówki. Zrób niezawodną pułapkę

Gdy walczysz z plagą muszek owocówek, pomocna będzie domowa pułapka. Wykorzystaj to, co przyciąga owady  — nadgniłe, dojrzałe owoce i warzywa. Pokrój je na kawałki i włóż do słoika, który następnie dokładnie przykryj kawałkiem folii spożywczej. Możesz wspomóc się gumką recepturką. Ostatnim krokiem będzie nakłucie folii w kilkunastu miejscach, tak by muszki mogły wejść do pułapki. Możesz być pewna, że już się z niej nie wydostaną. Zamiast owoców sprawdzi się również ocet jabłkowy lub słodki sok owocowy.

Jak pozbyć się muszek owocówek? Wykorzystaj zapachy, które je odstraszą

Muszki owocówki nie przepadają za intensywnymi zapachami — należą do nich m.in. mięta, lawenda, goździki oraz cytrusy. Możesz trzymać w kuchni rośliny, rozstawić w miejscach bytowania owadów miętowe landrynki lub własnoręcznie wykonać skuteczny odstraszacz, którym odpędzisz nie tylko muszki owocówki, ale też muchy i komary. Będziesz potrzebować:

  • 1 cytrynę lub limonkę,
  • paczkę goździków.

Przekrój owoc na pół, a następnie powbijaj w niego goździki. Teraz wystarczy, że położysz go w miejscu, w którym urzędują owady. Uciekną błyskawicznie.

Więcej o: