Spryskaj tym kafelki w łazience, a będą lśnić jak nowe. Domowe sposoby naszych babć

Czyszczenie płytek łazienkowych wymaga delikatnego i skutecznego umycia. Warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, które są sprawdzonymi metodami od pokoleń. Podpowiadamy, jakie produkty z kuchni mają inne zastosowania

Zanim zdecydujemy się więc na mocniejsze, chemiczne środki, warto skorzystać z prostych, domowych sposobów. Te przepisy są znane naszym babciom, a wystarczy użyć podstawowych produktów, które znajdziesz w swojej kuchni.

Prosty przepis na pastę czyszczącą. Wystarczą dwa składniki

Sprzątanie łazienki jest regularnie wykonywaną czynnością i niektóre czynności związane z nim mogą sprawiać nam problem. Szczególnie jeśli chodzi o kafelki w łazience, które często pokryte są smugami. W takiej sytuacji warto skorzystać z domowych produktów, które dzięki swoim właściwościom świetnie nadają się do prac porządkowych. 

Należy zmieszać 4 łyżeczki sody oczyszczonej z 4 łyżeczkami octu. Dokładne wymieszaj i otrzymasz gęstą pastę. Następnie wystarczy, że naniesiesz ten domowy środek czyszczący na płytki i fugi. Do tej czynności możesz wykorzystać szczoteczkę do zębów. Wcześniej warto jednak zostawić pastę na około 15 minut, aby mogła dotrzeć do silniejszych zabrudzeń. Na koniec płytki należy przetrzeć wilgotną szmatką lub spłukać wodą. 

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeden składnik, a wiele zastosowań. Tradycyjny środek czyszczący

Produkt z naszej kuchni, który może się świetnie sprawdzić w czyszczeniu kwasek cytrynowy. Warto wcześniej rozpuścić w wodzie i przelać go do butelki z atomizerem. Taki środkiem należy dokładnie umyć wszystkie zabrudzone miejsca. Do czyszczenia płytek najlepiej wykorzystać ściereczki z mikrofibry albo miękkie gąbki. Nie warto sięgać po szczotki czy myjki o szorstkim materiale szczotek, gdyż mogłyby spowodować zarysowania na ich powierzchni.

Naturalny i ekologiczny spray. Nabłyszcza i pozostawia przyjemny zapach

Domowy sposób na umycie kafelek w łazience jest bardzo prosty, a do jego wykonania potrzebujesz octu. Wystarczy, że do miski wlejesz litr ciepłej wody oraz dodasz do niej 3 łyżki octu. Następnie wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i przelać do butelki z rozpylaczem. Jeżeli zależy ci na ładnym zapachu, to możesz wlać do roztworu swój ulubiony olejku eteryczny. W tej roli dobrze się sprawdzi olejek lawendowy lub pomarańczowy. Dzięki temu twoja łazienka wypełni się pięknym aromatem.

Więcej o: