Mogła zostać królową? "Pierwsza prawdziwa miłość" króla Karola III przedstawiła go Camilli

Król Karol miał za sobą kilka romansów, zanim poślubił księżną Dianę, matkę książąt Harry'ego Williama. Obecnie następca tronu jest mężem księżnej Camilli. Niewiele osób jednak wie, że żadna z nich nie była jego "pierwszą, prawdziwą miłością" - podają zagraniczne media.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Kobieta, z którą łączyła go wyjątkowa relacja, nie została pokazana w popularnym serialu produkcji Netflixa "The Crown". Pomimo tego, że osoba ta odegrała bardzo ważną rolę w życiu Karola. Przedstawiła go nawet jego obecnej żonie, Camilli.

Córkę chillijskiego ambasadora Lucię Santa Cruz, Karol poznał na studiach w Trinity College w Cambridge. Książę studiował wtedy archeologię i antropologię kultury, przeniósł się jednak na kierunek, który bardziej go interesował - historię. Lucia Santa Cruz była wówczas asystentką naukową jednego z rektorów uczelni. Pomiędzy księciem a nią od razu zaiskrzyło.

Ponoć z miejsca przypadli sobie do gustu. Prawdę mówiąc, koło Lucii nikt nie mógł przejść obojętnie - wysoka, atrakcyjna brunetka z zalotnym spojrzeniem i wyrazistym makijażem wyróżniała się z grona innych kobiet

- napisała w swojej książce  "Karol i Camilla. Nowy król i miłość jego życia" Iwona Kienzler.

"Pierwsza wielka miłość" Karola III. Poznali się na studiach

Karol III miał być oczarowany inteligencję Lucii. Para szybko zaczęła się spotykać, Karol nawet przedstawił swoją wybrankę matce, królowej Elżbiecie II. jednak ze względu na panujące w rodzinie królewskiej zasady, nie mogli być razem na dłuższą metę - brytyjski książę musiałby wówczas zrzec się prawa do korony.

Po rozstaniu jednak pozostali przyjaciółmi. Niedługo potem Lucia kolejny raz odegrała ważną rolę w życiu Karola III, zapraszając go na spotkanie towarzyskie w swoim domu w 1970 roku. To tam następca tronu Wielkiej Brytanii poznał Camillę Parker - swoją obecną małżonkę.

Ich związek nie rozwinął się jednak tak szybko. Po przyjęciu spotykali się przez krótki czas. Rozeszli się, a książę Karol wstąpił do marynarki wojennej. Camilla natomiast poślubiła innego mężczyznę. Dopiero po kilkudziesięciu latach ponownie zaczęli się spotykać.. Ślub wzięli w 2005 roku.

Lucia Santa Cruz została profesorem na Uniwersytecie, napisała kilka książek. Pełniła także funkcję dyrektora chillijskiej telewizji krajowej. Wyszła za Juana Lusia Ossę mąż i urodziła troje dzieci. Przez całe życie pozostawała przyjaciółką Camilli i Karola. Zmarła w 2019 roku, w wieku 77 lat.

Źródła: cosmopolitan/mylondonnews.com

Więcej o: