Jak podlewać storczyki? Dodaj kilka kropel, aby rosły bujne i kolorowe. Ważna rada dla początkujących

Wiele osób zastanawia się, jak podlewać storczyki w domu, aby pozostały piękne i kolorowe na długo. Metody pielęgnacji orchidei są różne, ale my przedstawiamy te, które są idealne dla początkujących. Dzięki nim kwiaty przetrwają cały rok.

Wiele osób decyduje się na hodowlę storczyków, ze względu na piękny i niebanalny wygląd. Niestety, nie każdy wie, jak się z nimi obchodzić. Są bardzo delikatne i wymagają dokładnej pielęgnacji. Przedstawiamy najważniejsze porady dla początkujących.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Czym podlewać storczyki, aby pięknie rosły? Jest kilka sposobów

Kwiaty, niezależnie od gatunku podlewa się przede wszystkim wodą. Jej rodzaj ma jednak szczególne znaczenie. Nawet jeśli jest to popularna "kranówka", bywa, że musi być w szczególny sposób przygotowana. Storczyki nie lubią wody bezpośrednio z kranu. Najlepiej działa na nie deszczówka lub miękka woda przegotowana. Warto dwa razy w tygodniu dodać do niej soku z cytryny. Kwaśny odczyn jest bardzo lubiany przez storczyki i pobudza je do wzrostu.

Jak podlewać storczyki, aby zachwycały przez cały rok?

Znaczenie ma nie tylko to, czym podlewamy storczyki, ale i jak je podlewamy. Osoba decydująca się na trzymanie tych pięknych kwiatów w domu musi wiedzieć, że storczyków nie można podlewać zbyt rzadko i zbyt małą ilością wody. Aby w pełni rozwinęły swoje kwiaty i miały wyrazisty kolor, należy podlewać je bardzo obficie. Kiedy podłoże będzie mokre w całości, trzeba odczekać 15 do 30 minut. Kolejno, nadmiar wody należy przelać do doniczki lub na podstawkę. Stożek wzrostu znajdujący się w donicy, musi pozostać nietknięty przez wodę.

Więcej o: