Jak zrobić sztuczną krew, żeby wyglądała jak prawdziwa? Potrzebujesz tylko 3 składników

Wielkimi krokami zbliża się Halloween, a wraz z nim czas na straszne kostiumy oraz charakteryzacje. Robiąc makijaże na Halloween, może przydać się sztuczna krew, która nada im jeszcze upiorniejszego stylu. Do jej wykonania będziesz potrzebować składników z kuchni. Jak zrobić sztuczną krew?

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Wraz z nadchodzącym Halloween rzeźbimy w dyni, zakładamy kostiumy i idziemy na bale przebierańców. Z pomocą sztucznej krwi możemy sprawić, że nasza charakteryzacja będzie się wyróżniać. Jak ją zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Którego jest Halloween i skąd pochodzi? Obchodzono je już 2 tysiące lat temu

Nazwa Halloween to skrót od "All Hallow's Evening", czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych. Najprawdopodobniej wywodzi się od celtyckiego święta Samhain, które wyznaczało koniec lata i sezonu żniw oraz początek zimy. Obchodzono je już 2 tysiące lat temu. Chrześcijanie świętowali je od VIII wieku. Formę, jaką znamy dziś, zaczęło przyjmować na początku XX wieku, kiedy to biedni ludzie odwiedzali bogatych i w zamian za kawałek ciasta obiecywali modlić się za wszystkich zmarłych w ich rodzinie. Później ten zwyczaj przejęły dzieci. Halloween obchodzimy 31 października i kojarzy nam się z balem przebierańców, "cukierkiem albo psikusem" i strasznymi dekoracjami. Jedną z nich może być sztuczna krew. Jak ją wykonać?

Pomysły na Halloween. Jak zrobić sztuczną krew? Z tego sposobu lepiej nie korzystać

Sztuczna krew to idealny dodatek na zbliżające się Halloween. Jest dostępna pod wieloma postaciami w większości sklepów, jednak bez problemu wykonasz ją też w domu. Odradzamy zrobienie jej z mieszanki wody i barwnika (soku, farbek czy syropów), gdyż będzie mało realistyczna oraz trudna do doprania.

 

Malowanie twarzy Halloween. Makijaż ze sztuczną krwią 

Przepisów na zrobienie sztucznej krwi jest naprawdę dużo. Do wielu z nich wystarczą produkty, które znajdziesz w swojej kuchni, co pozwoli ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Czego będziesz potrzebować?

  • Kakao,
  • czerwony syrop, np. malinowy lub wiśniowy,
  • sól,
  • woda.

Zagotuj odrobinę wody, a następnie wsyp do niej kakao, aż powstanie gęsta papka. Dodaj syropu, a na końcu zagęść solą, aż konsystencja będzie ci odpowiadać. Tak wykonana sztuczna krew idealnie nada się do makijażu i sztucznych ran.

Ozdoby na Halloween do stroju. Wykorzystaj sztuczną krew — będzie wyglądała jak prawdziwa

Jeśli potrzebujesz takiej do posmarowania ubrań, skorzystaj z tego przepisu:

  • 0,5 litra syropu czekoladowego,
  • 100 ml płynu do prania,
  • 5 łyżeczek czerwonego barwnika.

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i gotowe. Dodatek detergentu sprawi, że będzie łatwiejsza do zmycia w praniu.

Więcej o: