Te rzeczy rozpoznają urodzeni w latach 80. i 90. Przywrócą Milenialsom wiele wspomnień!

Jeśli urodziliście się przed rokiem 2000, to z pewnością pamiętacie te rzeczy. To właśnie one ukształtowały wasze dzieciństwo. Chociaż pokolenie Z nie rozpoznaje już konsoli Pegasus czy kaset, wy doskonale wiecie, jak z nich korzystać.

Millenialsi to osoby urodzone w latach 80. i 90. Zawsze są online, a nowe technologie nie mają przed nimi tajemnic. Jednocześnie dalej pamiętają czasy, w których nie używało się smartfonów. Wolny czas spędzali natomiast wykorzystując te rzeczy. To dla nich niezapomniane pamiątki z dzieciństwa.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Te rzeczy zrozumieją tylko urodzeni w latach 80 90. Spędzali z nimi każdą wolną chwilę 

Kiedy ludzie urodzeni w latach 80. i 90. dorastali, Internet i komputer dopiero zaczynały stawać się popularne i powszechnie dostępne. Dzieci musiały korzystać z wyobraźni, żeby wypełnić wolny czas po szkole. Na szczęście istniała wtedy pożądana przez wszystkich nastolatków konsola Pegasus. Można na niej było grać w Mario, Contrę czy Goal 3.  

A jak oglądało się filmy? Zamiast Netflixa były...kasety VHS! Nagrywało się na nich wszystko – od ulubionych programów, filmów, przez komunię rodzeństwa czy teledyski z MTV. Podobnie było z muzyką. Zamiast Spotify ludzie urodzeni w latach 80. i 90. nagrywali tzw. składanki na płytkach CD. Bez nich nikt nie wyobrażał sobie podróży.  

 

Pamiętacie te rzeczy? Chociaż dzisiaj nikt ich nie używa, kiedyś nie wyobrażano sobie bez nich dnia 

Ludzie urodzeni w latach 80. I 90 na pewno doskonale pamiętają także nowinki technologiczne z tamtych czasów. Kiedy pierwsze, elektroniczny notes Casio pojawił się na rynku, wszyscy chcieli go mieć. Podobnie było z telefonem Nokia, który nie tylko pozwalał na dzwonienie poza domem, ale też...miał grę "w węża"! Mniej nowoczesne, ale równie popularne były wtedy dyskietki, na których zapisywało się dokumenty, czy kasety z piosenkami ukochanych zespołów.  

 
Więcej o: