Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Będzie służyła latami, jeśli wykorzystasz tę metodę

Istnieje wiele metod, dzięki którym codzienne obowiązki i czynności stają się o niebo łatwiejsze. W sezonie jesienno-zimowym wyciągamy z szaf ciepłą i lekką odzież wierzchnią, która wymaga odświeżenia. Podpowiadamy, jak prać kurtkę puchową by służyła latami.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Kurtki puchowe to ulubiona odzież wielu osób szczególnie zimą. Uwielbiamy je nie tylko ze względu na lekkość, wygodę i ciepło, ale również niebanalny wygląd. Jej zakup to niemały wydatek, dlatego obchodzimy się z nimi wyjątkowo ostrożnie i staramy się o nie regularnie dbać. Pranie kurtki puchowej dla wielu to konieczność i obawa przed jej zniszczeniem. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku, żeby uniknąć ewentualnej deformacji fasonu.

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową w pralce automatycznej? Zadbaj o każdy szczegół

Ciepła odzież zimowa najczęściej jest kojarzona z kurtką puchową. Taka odzież wierzchnia najczęściej jest wypełniona puchem naturalnym gęsim, kaczym lub syntetycznym. Kurtka puchowa powinna być prana w pralce sama. Zacznij od:

  • odpięcia kołnierza, kaptura, podpinki i ewentualnie wyjęcia paska,
  • zapnij i odwróć na lewą stronę, aby ochronić ją przed utratą fasonu,
  • ustaw temperaturą do prania, czyli ok. 30-40°C,
  • wybierz program do tkanin delikatnych lub wełny,
  • dodaj delikatny płyn,
  • zapobiegając zbijania się pierza podczas prania, jest wrzucanie do pralki wraz z kurtką kilku piłek do tenisa ziemnego,
  • odwiruj kurtkę, ważne, żeby liczba obrotów nie była większa niż 400-600.

Jak prać ręcznie kurtkę puchową? Alternatywa dla prania w urządzeniu

Inną opcją prania kurtki puchowej jest pranie ręczne. Ważne jest, żeby odzież była odwrócona na lewą stronę i moczyła się przez ok. godzinę przed właściwym praniem. Odpowiednia temperatura podczas prania powinna wynosić ok. 30-40°C. Pamiętaj, żeby nie trzeć, a jedynie ugniatać materiał. Na koniec pozbędziesz się wody: wsadzając ją do pralki na odwirowanie przy 400-600 obrotów lub wyciskając ręcznie z kurtki rozłożonej w pozycji poziomej.

Więcej o: