Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu. Pamiętaj o dwóch rzeczach, a szybko zobaczysz efekt

Żeby mieć płaski brzuch, nie musisz kupować karnetu na siłownię, a nawet wychodzić z domu. Wystarczy odrobina samozaparcia i motywacji. Podpowiadamy, jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu. Jeśli będziesz je wykonywać regularnie, szybko zobaczysz efekty.

Płaski brzuch to marzenie bardzo wielu kobiet. Wiadomo, że w wielu przypadkach przyczyną krągłości są zbędne kilogramy. Aby coś się zmieniło, potrzebna jest aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu? Nie zapominaj o tych dwóch rzeczach, a uzyskasz szybki efekt.  

 Więcej treści o zdrowym trybie życia znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Szybki trening na szczupłą talię

Ćwiczenia na brzuch w domu: deska na przedramionach 

Deska to jedno z popularniejszych, ale także najmniej uwielbianych ćwiczeń. Jest wymagająca i angażuje wiele mięśni. Chociaż dla wielu osób pozycja deski jest męczarnią, ćwiczenie nie bez powodu przynosi rewelacyjne rezultaty. Jak je poprawnie wykonywać? Przejdź do leżenia na brzuchu. Połóż łokcie na podłodze i wyprostuj nogi. Stopy postaw na palcach. Rozstaw je na szerokości bioder. Łokcie powinny znajdować się pod barkami. Napnij brzuch, pośladki i wytrzymaj minutę. Pilnuj, żeby twoja pozycja się nie zmieniała. Nie podnoś zbyt wysoko ani zbyt nisko pleców.  

Ćwiczenia na brzuch w domu: Russian Twist 

Russian twist to po prostu skręty tułowia w siadzie. Tak jak przy każdym innym ćwiczeniu tutaj też należy pamiętać o dwóch rzeczach: technice i systematyczności. Każdą czynność należy wykonywać dokładnie, inaczej nie tylko ćwiczymy na marne, ale też możemy nabawić się kontuzji. Jak wykonywać russian twist?  

Usiądź na macie i ugnij lekko kolana. Kolana i stopy przyklej do siebie i oderwij od podłoża na zaledwie kilka centymetrów. Odchyl plecy lekko do tyłu, ale nie za bardzo. Podczas ćwiczenia musisz czuć mocne napięcie w całym brzuchu. Głowę trzymaj na przedłużenie kręgosłupa. Wykonaj skręt tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę. Na początku możesz wykonywać twist bez sprzętu, jednak po jakimś czasie dodaj do niego obciążenie.  

Ćwiczenia na brzuch w domu: rowerek 

Przy tym ćwiczeniu angażujesz mięsień prosty brzucha, mięsień skośny i biodrowo-lędźwiowy. Połóż się na plecach, a ramiona ugnij za głową. Możesz podtrzymywać głowę lekko dłońmi. Ugnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni. Dociśnij odcinek lędźwiowy kręgosłupa do podłogi. Zacznij pedałować, czyli "rób rowerek".   

Więcej o: