Jak otwierać słoiki bez użycia siły? Oto sprawdzony sposób szefa kuchni

Mocno zakręcone i zassane wieczko może wyprowadzić z równowagi, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie. Jesienią i zimą chętnie przywołujemy smaki laka, dlatego sięgamy po szczelnie zamknięte przetwory. Jak otworzyć słoik bez użycia siły?

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele otwieraczy do słoików, które pomogą ci rozwiązać problem. Jeśli akurat nie masz żadnego pod ręką, a uparte wieczko nie chce się odkręcić, skorzystaj ze sprawdzonych, domowych sposobów, do których nie będziesz potrzebowała siły.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Najpopularniejsza metoda na zassane wieczko. Poczekaj na charakterystyczne "syknięcie"

Jednym z najpopularniejszych sposobów na odkręcenie zassanego wieczka jest jego podważenie. Wystarczy, ze mamy pod ręką tępy nóż, widelec albo inny twardy, lecz cienki przedmiot. Ostrożnie umieszczamy go w przestrzeni między szkłem a zakrętką i podważamy, aż usłyszymy charakterystyczne "syknięcie". Trzeba tylko uważać, by nie uszkodzić słoika, gdyż nie będzie się nadawał do ponownego użycia. Zamiast podważania, możesz kilka razy uderzyć zakrętką o blat kuchenny, podłogę, albo stół.

Prosty sposób na nawet najbardziej zassane wieczko. Nie musisz się bać, że uszkodzisz słoik

Jeśli chcesz mieć pewność, że w trakcie otwierania nie uszkodzisz słoika, skorzystaj z wrzątku. To najlepszy sposób, który poradzi sobie nawet z najbardziej zassaną zakrętką. Zachowaj tylko ostrożność, by się nie poparzyć. Umieść słoik do góry dnem w garnku z gorącą wodą i poczekaj kilka minut, następnie wyjmij, wytrzyj do sucha i bez problemu otwórz.

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Swój sposób zdradził szef kuchni

Swoim sposobem na otwieranie słoików podzielił się także szef kuchni Jasiek Kuroń. Wystarczy do tego jedynie haczykowaty otwieracz do butelek. 

Więcej o: