Podlej paprocie domowe tym wywarem, a będą bujne, jak nigdy! Potrzebne produkty masz w kuchni

Paprocie domowe wyglądają efektownie, jeśli odpowiednio się o nie zadba. Proponujemy trzy skuteczne rozwiązania, z użyciem tanich, domowych produktów. Większość z nich znajdziesz w kuchni! Znakomicie odżywią rośliny.

Paprocie wyglądają pięknie i mogą ozdobić niejedno pomieszczenie, jednak nie należą do roślin, które "rosną same". Potrzebna im odpowiednia pielęgnacja, a w tym nawodnienie. Wskazane jest, aby stosować w ich przypadku nawozy, a w szczególności te naturalne. Można wykonać je w domu za grosze!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak dbać o paprocie domowe? Pamiętaj o regularnym podlewaniu

Paprocie należy podlewać minimum dwa razy w tygodniu. W momencie, kiedy paprocie przechodzą tzw. etap wyciszenia, można podlewać je raz w tygodniu. Od podlewania ważniejsze jest zraszanie liści. Taka czynność może być wykonywana nawet codziennie. W przypadku nawożenia wystarczy raz na 2 tygodnie.

Marcelina ZawadzkaMarcelina Zawadzka w prześwitujących spodniach. "Wow, ale błyszczysz"

Paprocie domowe trzeba odżywiać. Jak wykonać naturalny i tani nawóz?

Znakomitym i tanim sposobem, który sprawi, że paprocie będą rosły bujne i zdrowe, jest użycie herbaty miętowej! Ważne, aby nie była słodzona. Większość osób posiada w kuchni miętę, ponieważ jest nie tylko smaczna, ale i działa zbawiennie np. na problemy żołądkowe. Herbata miętowa odżywi kwiaty, ale dobrą alternatywą będzie też naturalna, czarna herbata. Jest mocniejsza, więc podlewaj nią paproć rzadziej.

Jak prać buty w pralce? Dzięki tym banalnym sposobom na pewno ich nie zniszczysz!W jakiej temperaturze prać buty, żeby się nie zniszczyły? Proste zasady

Paprocie domowe można podlewać tanim roztworem z użyciem mleka

Paproć będzie rosła bujna i zielona, jeśli użyjesz roztworu z mleka! Większość osób nie wyobraża sobie, aby nie było go w lodówce. Wystarczy wymieszać 500 ml wody i 60 ml mleka ze sobą, a zawarta w roztworze laktoferyna uodporni paproć na wszelkie choroby i ataki ze strony szkodników. Pobudzi paproć do wzrostu i zadba o koloryt liści. Ta metoda jest idealna do stosowania raz na miesiąc.

Jeśli chcesz odżywić paproć w ekologiczny sposób, możesz też podlewać ją wywarem ze skórek banana. W taki sam sposób przygotujesz "miksturę" ze skorupek ugotowanych jaj. Wystarczy, że oba produkty poleżą w zamkniętym słoikiem w wodzie około dwóch tygodni. Płynny nawóz będzie gotowy do użycia.

Więcej o: