Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Winny może być jeden element

Zmywarka to dla wielu niezastąpiony sprzęt w kuchni. Nie tylko pozwala nam zaoszczędzić czas, ale też wodę i pieniądze. Kiedy jednak po jakimś czasie przestaje dobrze działać, a naczynia wychodzą brudne, pojawia się problem. Wiemy, jak mu zaradzić.

Zmywarka to niezawodne urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni. Ma jednak kilka wad i czasami, zamiast zaoszczędzić czas, dodaje nam pracy. Kiedy zmywarka nie jest poprawnie używana, może pozostawać brud na naczyniach. Okazuje się, że winny może być jeden element zmywarki. Kiedy go wyczyścisz, problem zniknie! 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń? Winny może być ten element 

Zmywarka to dla wielu z nas niezbędny kuchenny sprzęt. Mycie w niej naczyń nie tylko zaoszczędza czas, ale także pieniądze. Dodatkowo jest to bardziej ekologiczne, ponieważ podczas cyklu sprzęt zużywa mniej wody. Czasami jednak nie działa poprawnie i po skończonym cyklu naczynia dalej są brudne.  

Przyczyną problemu najczęściej jest element, o którym zwykle zapominamy. To spryskiwacze, czyli tak zwane "śmigła" znajdujące się w środku sprzętu. Wypuszczana jest przez nie woda, która ma myć naczynia. Kiedy nie są regularnie czyszczone, może na nich osiadać kamień. Żeby poradzić sobie z problemem, należy odkręcić plastikową nakrętkę u podstawy śmigła i dokładnie ją umyć. Włóż ją następnie na miejsce i ciesz się czystymi naczyniami! 

Zmywarka zostawia smugi na szkle? Jest na to sposób 

Zmywarka może także pozostawiać na naczyniach nieestetyczne zacieki i smugi. Na szczęście jest na to tani i sprawdzony sposób. Do urządzenia wystarczy dodać kawałek cytryny. Skórka dzięki zawartości olejków eterycznych ma piękny, orzeźwiający zapach, który wypełni cały sprzęt. Dodatkowo owoc ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, więc w naturalny sposób może zdezynfekować urządzenia i naczynia, a także pomaga w pozbyciu się osadów z naczyń czy sztućców.  

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Więcej o: