Co mówi o Tobie miesiąc urodzenia? Cechy charakteru mogły być przypisane wcześniej niż myślisz

Gwiazdy mogą mieć ogromny wpływ na charakter, ale i czekającą Cię przyszłość. Okazuje się, że nie tylko znaki zodiaku mają tę szczególną moc. Pora roku, a dokładniej miesiąc urodzenia może kształtować usposobienie i nastawienie do świata. Jakie jest przypisane Tobie?

Wiele osób wierzy w to, że cechy charakteru i nastawienie do świata są efektem przypisania nam ich już w dniu urodzenia. Zdaniem ludzi interesujących się ezoteryką, to właśnie miesiąc urodzenia, nie tylko znak zodiaku, mają wpływ na to, jak podchodzimy do życia i jakie emocje nam towarzyszą. Miesiąc urodzenia może nawet sprawić, że obudzi się w nas dusza romantyka, lub pesymisty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Urodzeni w styczniu, lutym i marcu mają jedną cechę wspólną

Osoby urodzone w pierwszych trzech miesiącach roku są wyjątkowo niecierpliwe. Może to wynikać z tego, że rozpoczynają rok i najbardziej odczuwają, że jeszcze wiele ciekawych zdarzeń przed nimi. Mają silne charaktery i nie znoszą sprzeciwu. Jeśli do czegoś dążą, to chcą to osiągnąć teraz, a nie później. Wolą walczyć o swoje marzenia, niż czekać. To sprawia, że są bardzo zmotywowane. To ludzie czynów, którzy lubią mieć uporządkowane życie. Nie dla nich są spontaniczne wyjazdy, czy wyjścia.

Kwiecień, maj i czerwiec kształtuje emocjonalnych marzycieli

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące artystów. Rodzą się wówczas osoby, które nie muszą być obdarzone konkretnym talentem, ale z pewnością są kreatywne, pomysłowe i silnie potrzebują dawać upust swoim emocjom. Bujają w obłokach, a w duszy mają... maj. To czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia. Kiedy przychodzą na świat, już wtedy wiadomo, że ich wyobraźnia nie będzie miała granic, a pozytywna energia płynąca z ich serca pozwoli im zjednać sobie każdego. Są też bardzo romantyczni.

Lipiec, październik i listopad bywają melancholijne. Zdarza się, że są pesymistami

Pomimo tego, że niektórym osobom przyszło pojawić się na świecie w środku lata, w ich sercach mógł narodzić się smutek. Lipcowe dzieci często lubią się zamyślać i bardzo analizują wszystko, co je otacza. Muszą upewnić się, czy dana decyzja będzie dla nich właściwa. Niestety, rzadko wierzą też w siebie i potrzebują zapewnień. Październik i listopad to jesienne miesiące, podczas których rodzą się osoby obdarzone talentem do tworzenia. Niestety, plastycy czy pisarze tworzą najpiękniejsze dzieła wówczas, kiedy krople powoli spadają po szybie, a za oknem panuje mrok.

Sierpień, wrzesień i grudzień to pracusie, którzy kochają siebie

Sierpniowe osoby mają to do siebie, że bardzo angażują się w powierzone im zadania. Podobnie jak ludzie urodzeni we wrześniu i grudniu, kiedy rozpędzą się w sukcesach, nie ma ich końca! Chętnie poświęcają się nie tylko samej pracy, ale i nowym pasjom, które sprawiają im ogrom radości. Wierzą w siebie i bardzo dobrze żyje im się samemu. Przede wszystkim dlatego, że w swoim własnym towarzystwie prawie w ogóle się nie nudzą! Bardzo lubią być sami i odkrywać swój umysł.

Więcej o: