Pamiętacie Blondynkę z "Kilera"? Zachwyciła widzów, ale zniknęła z show-biznesu. Co u niej słychać?

W "Kilerze" zagrała u boku Cezarego Pazury i Janusza Rewińskiego. Choć jej rola była drobna, to wystarczyło, by stała się gwiazdą. Pojawiła się także w drugiej części komedii, a potem prowadziła show dla dorosłych. Z show-biznesu zniknęła nagle. Czym dziś zajmuje się Joanna Samojłowicz?

"Kiler" to jedna z najpopularniejszych komedii polskich lat 90. Od jej premiery minęło 25 lat. Choć Joanna Samojłowicz zagrała w nim niewielką rolę, widzowie ją pokochali. Czym zajmuje się dziś i jak potoczyła się jej dalsza kariera?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najtrudniejsza scena intymna dla Cezarego Pazury? "Ta pierwsza"[Popkultura]

Kim jest Blondynka z "Killera"? Joanna Samojłowicz marzyła o karierze modelki

Joanna Samojłowicz urodziła się 14 lutego 1975 roku w Warszawie. W młodości marzyła, by zostać modelką. Jej matką jest popularna polska aktorka Magdalena Celówna-Janikowska ("Kler", "Ślepnąc od świateł"). W 1995 roku wyszła za producenta filmowego, z którym rozwiodła się w 2003 roku. Ma dwójkę dzieci. W Polsce zasłynęła krótką rolą w "Kilerze".

Kariera Joanny Samojłowicz. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranach w "Top Dog"

Komedia "Kiler" opowiada o taksówkarzu Jurku Kilerze (Cezary Pazura), którego przez pomyłkę wzięto za słynnego, płatnego zabójcę. W jednej ze scen pojawił się w willi mafijnego bosa, gdzie miło spędził czas, m.in. w jacuzzi z pięknymi kobietami. Jedną z nich była Joanna Samojłowicz. Aktorka pojawiła się także w kontynuacji komedii - "Kiler-ów 2-óch", jako prostytutka "Evita". "Kiler" nie był pierwszym filmem, w którym wystąpiła. W 1995 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie "Top Dog". Rok później, jako jedna z pierwszych Polek, pojawiła się w amerykańskim Playboyu. Od 2000 roku przez chwilę prowadziła "Różową landrynkę" - show dla dorosłych emitowany w Polsacie. Wkrótce potem wycofała się z show-biznesu.

 

Czym dziś zajmuje się Joanna Samojłowicz? Postawiła na własną firmę

Choć zniknęła z show-biznesu, wciąż jest aktywna na Instagramie, gdzie dzieli się swoim codziennym życiem oraz podróżami, które są jej pasjąObecnie prowadzi własny biznes w branży beauty-wellnes.

 
Więcej o: