Zazwyczaj wykorzystujesz ją w kuchni, tym razem wypoleruj nią zlew. Będzie lśnił jak nowy

Zaniedbany zlew to siedlisko bakterii, jeśli czyszczenie zlewu do tej pory było Twoją największą zmorą, czas z tym skończyć. Przy użyciu tego jednego sposobu nie tylko oczyścisz zlew, ale i optycznie go odnowisz!

Często patrząc na kuchenny zlew, wydaje nam się, że nie da się zrobić nic, żeby wyglądał lepiej. Błąd! Jesteśmy w stanie odnowić zlew doprowadzając go do stanu zbliżonego do nowości, jeśli poświęcimy temu czas i wykorzystamy kilka domowych sposobów.

Czyszczenie zlewuCzyszczenie zlewu Fot. AndreyPopov / iStock

Regularne, codzienne czyszczenie zlewu

Używanie mąki do polerowania powierzchni to jeden z domowych trików, które naprawdę działają, a tym samym odmieniają nasze życie. Jak się do tego zabrać?

Prawdziwym wyznacznikiem czystości kuchni jest zlew, który jest najczęściej używanym elementem kuchni, a często zaniedbujemy go, myjąc dużo rzadziej niż pozostałe elementy kuchni.

Aby więc zlew był czysty i lśniący, należy poświęcić trochę uwagi i czasu na czyszczenie go regularnie.

Osady z kamienia i brudu są największym wrogiem błyszczącej kuchni, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek jak czyścić i dbać swój zlewozmywak i baterię w celu utrzymania ich w czystości przy użyciu jak najmniejszego wysiłku.

Większość producentów zaleca codzienne mycie zlewozmywaka, miękką szmatką i delikatnym detergentem, następnie wycieranie go do sucha. Jest to rutyna, którą zdecydowanie warto wprowadzić do codziennego sprzątania. Regularność sprawi, że bakterie nie będą się namnażać i generalne sprzątanie zlewu będzie o wiele prostsze.

Mąka, czyli domowy sposób w walce z brudnym zlewem

zatkany zlewzatkany zlew shutterstock.com

Częstotliwość sprzątania zależy jednak przede wszystkim od stopnia zabrudzenia oraz naszego czasu. Niektóre statystyki podają, że co 2 tygodnie powinniśmy zafundować zlewozmywakowi intensywne szorowanie.

Używanie mąki do polerowania powierzchni to jeden z tych domowych trików, które naprawdę działają, a tym samym odmieniają nasze życie. Zlew staje się widocznie czystszy i odnowiony. Jak się do tego zabrać?

Jak myć zlew przy użyciu mąki?

Zlew, mycie zlewuZlew, mycie zlewu fot. Shutterstock

Zaczynamy od umycia zlewu dowolnym detergentem, by pozbyć się jak największej ilości zabrudzeń. Następnie przemywamy zlew i  dokładnie wycieramy go do sucha, usuwając powierzchowne zabrudzenia.

Kolejny krok to rozsypanie łyżki mąki i przy pomocy szmatki dokładne wypolerowanie powierzchni.

Jak się okazuje, mąka świetnie sprawdza się w walce z brudem, który zadomowił się w trudno dostępnych zakamarkach. Jeśli czujesz potrzebę, możesz dosypać trochę mąki i dalej szorować. Zwróć uwagę na przestrzeń przy odpływie, gdzie zbiera się mało widoczny bród.

Po dokładnym polerowaniu użyj ręcznika papierowego do zebrania mąki. Dopiero po tej czynności, możesz spokojnie spłukać i wytrzeć do sucha kuchenny zlew.

Profilaktycznie codziennie zalewaj odpływ wrzątkiem, aby woda w rurach mogła się przemieszczać.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: