Często patrząc na kuchenny zlew, wydaje nam się, że nie da się zrobić nic, żeby wyglądał lepiej. Błąd! Jesteśmy w stanie odnowić zlew doprowadzając go do stanu zbliżonego do nowości, jeśli poświęcimy temu czas i wykorzystamy kilka domowych sposobów.
Czyszczenie zlewu Fot. AndreyPopov / iStock
Używanie mąki do polerowania powierzchni to jeden z domowych trików, które naprawdę działają, a tym samym odmieniają nasze życie. Jak się do tego zabrać?
Prawdziwym wyznacznikiem czystości kuchni jest zlew, który jest najczęściej używanym elementem kuchni, a często zaniedbujemy go, myjąc dużo rzadziej niż pozostałe elementy kuchni.
Aby więc zlew był czysty i lśniący, należy poświęcić trochę uwagi i czasu na czyszczenie go regularnie.
Osady z kamienia i brudu są największym wrogiem błyszczącej kuchni, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek jak czyścić i dbać swój zlewozmywak i baterię w celu utrzymania ich w czystości przy użyciu jak najmniejszego wysiłku.
Większość producentów zaleca codzienne mycie zlewozmywaka, miękką szmatką i delikatnym detergentem, następnie wycieranie go do sucha. Jest to rutyna, którą zdecydowanie warto wprowadzić do codziennego sprzątania. Regularność sprawi, że bakterie nie będą się namnażać i generalne sprzątanie zlewu będzie o wiele prostsze.
zatkany zlew shutterstock.com
Częstotliwość sprzątania zależy jednak przede wszystkim od stopnia zabrudzenia oraz naszego czasu. Niektóre statystyki podają, że co 2 tygodnie powinniśmy zafundować zlewozmywakowi intensywne szorowanie.
Używanie mąki do polerowania powierzchni to jeden z tych domowych trików, które naprawdę działają, a tym samym odmieniają nasze życie. Zlew staje się widocznie czystszy i odnowiony. Jak się do tego zabrać?
Zlew, mycie zlewu fot. Shutterstock
Zaczynamy od umycia zlewu dowolnym detergentem, by pozbyć się jak największej ilości zabrudzeń. Następnie przemywamy zlew i dokładnie wycieramy go do sucha, usuwając powierzchowne zabrudzenia.
Kolejny krok to rozsypanie łyżki mąki i przy pomocy szmatki dokładne wypolerowanie powierzchni.
Jak się okazuje, mąka świetnie sprawdza się w walce z brudem, który zadomowił się w trudno dostępnych zakamarkach. Jeśli czujesz potrzebę, możesz dosypać trochę mąki i dalej szorować. Zwróć uwagę na przestrzeń przy odpływie, gdzie zbiera się mało widoczny bród.
Po dokładnym polerowaniu użyj ręcznika papierowego do zebrania mąki. Dopiero po tej czynności, możesz spokojnie spłukać i wytrzeć do sucha kuchenny zlew.
Profilaktycznie codziennie zalewaj odpływ wrzątkiem, aby woda w rurach mogła się przemieszczać.
Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl