Nie uśmiechała się przez 40 lat, aby uniknąć zmarszczek. Jak dziś wygląda brytyjska "Mona Lisa"?

50-letnia Tess Christian, nazywana przez przyjaciół "Mona Lisą" przez ostatnie 40 lat celowo się nie uśmiechała. Twierdzi, że jej strategia jest bardziej naturalnym i opłacalnym sposobem na zapobieganie zmarszczkom na twarzy.

Brytyjka nie uśmiechała się przez 40 lat, ponad dwie trzecie swojego życia, starając się zapobiec powstawaniu zmarszczek, związanych ze starością. Tess nie jest pozbawiona humoru, podjęła świadomą decyzję, by się nie śmiać i nie uśmiechać. Wyjątkiem nie były nawet narodziny jej córki.

Zobacz wideo Wygląda jak cud natury. Dwie rzeki w Genewie łączą się, ale nie mieszają

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jej przyjaciele nadali jej przydomek "Mona Lisa" z powodu jej nietypowego zachowania

Przyzwyczajenie Tess Christian zaczęło się, gdy ta była jeszcze nastolatką w surowej katolickiej szkole, która zniechęcała uczniów do uśmiechania się. Kobieta, w rozmowie z gazetą Daily Mail powiedziała:

Zakonnice nie lubiły uśmiechać się do dzieci. Zawsze mówiono mi, żeby pozbyć się uśmiechu z twarzy, więc, zamiast tego nauczyłam się tego nie robić.

Później w swoim życiu odkryła, że ponury wyraz twarzy jej całkowicie odpowiada.

Jeśli się uśmiechnąłem, miałam duże policzki, jak u chomika, przez co wyglądałam dziwnie. Szukałam inspiracji w starych ikonach Hollywood, takich jak Marlene Dietrich, która nigdy się nie uśmiechała.

Powstrzymanie uśmiechu nie było na początku łatwe. Kobieta wyjaśniła, jak wyglądała rzeczywistość.

Kiedy znalazłam coś zabawnego lub miałam ochotę się śmiać – co zdarzało się na co dzień – nauczyłam się kontrolować mięśnie twarzy, trzymając je sztywno.
 

Brytyjka stosuje swoją strategię na zmarszczki. "Jest bardziej naturalna i opłacalna"

Tess Christian nie ma problemów z zachowaniem relacji z innymi ludźmi, a jej najbliższe otoczenie akceptuje jej decyzję. Kobieta w rozmowie z gazetą Daily Mail wyjaśniła powód swojej decyzji.

Tak, jestem próżna i chcę zachować młodość. Moja strategia jest bardziej naturalna niż botox i bardziej skuteczna niż jakikolwiek drogi krem kosmetyczny na twarz lub maseczka.

Wiele celebrytów, w tym np. Kim Kardashian, przyznało się do stosowania niekonwencjonalnych praktyk w celu zachowania młodego wyglądu. Skuteczność metody stosowanej przez Tess Christian jest prawdopodobna, lecz niektórzy specjaliści od zdrowia psychicznego zauważyli, jak ważne jest uśmiechanie się dla dobrego samopoczucia psychicznego ludzi.

Więcej o: