Wymieszaj go z wodą i wlej do czajnika. Kamień i brud znikną w okamgnieniu!

Jak usunąć kamień z czajnika? Okazuje się, że istnieje na to prosty i tani sposób. Wystarczy wykorzystać produkt, który masz już w kuchennej szafce. Jest niezawodny!

Czajnik to podstawowe urządzenie w każdym domu. Korzystamy z niego co najmniej kilka razy dziennie. Woda w naszych kranach jest jednak często zakamieniona. Jeśli dodajemy ją do czajnika i zapominamy o jego regularnym czyszczeniu, na grzałce i innych elementach urządzenia szybko osadzi się kamień. Jak go usunąć? Wystarczy dodać do czajnika ten produkt.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak odkamienić czajnik? Wypróbuj domową metodę za grosze 

Większość z nas korzysta z czajnika kilka razy w ciągu dnia. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie bez niego codziennego funkcjonowania. Żeby jak najdłużej nam służył, należy jednak o niego odpowiednio dbać. Zwłaszcza jeśli dolewamy do czajnika wodę z kranu. Potrafi być ona mocno zakamieniona i jeśli nie czyścimy urządzenia regularnie, ten kamień osadza się na elementach. Po jakimś czasie może to doprowadzić nawet do zepsucia się czajnika. Kamień można usunąć na szczęście przy pomocy jednego, niezawodnego produktu.  

Wystarczy, że wykorzystasz ocet, który dzięki swojej kwasowości świetnie rozpuszcza węglany wapnia i magnezu. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:1 i całość zagotuj w czajniku. Mieszankę pozostaw w urządzeniu na kilka godzin. Po tym czasie dokładnie przepłucz sprzęt.  

Sok z cytryny usunie kamień z czajnika. Dodaj go do brudnego urządzenia 

Jeśli nie masz w domu octu, do odkamieniania czajnika możesz wykorzystać także cytryny. Wystarczy, że wlejesz do czajnika jedną szklankę soku i zostawisz go w urządzeniu na ok. godzinę. Po tym czasie wylej zawartość i przemyj dokładnie sprzęt wodą. Zamiast świeżych cytryn możesz do czajnika dodać kwasek cytrynowy. Wsyp zawartość granulatu do urządzenia i zalej go do połowy wodą. Potem zagotuj mieszankę i poczekaj co najmniej trzy godziny. Na koniec nie zapomnij o dokładnym przepłukaniu urządzenia. 

Więcej o: