Włóż do butów obrane ziemniaki, a efekt cię zaskoczy. Oto genialne rozwiązanie częstego problemu

Ziemniak to jedno z najpopularniejszych warzyw w polskiej kuchni. Jest smaczny, niedrogi i łatwodostępny, a wyczarować z niego można naprawdę wiele potraw. Swoje zastosowanie znajdzie nie tylko w kuchni. Co się stanie, jeśli włożysz obranego ziemniaka do butów?

Wiele osób nie wyobraża sobie obiadu bez ziemniaków. Okazuje się jednak, że poza walorami smakowymi i wieloma sposobami na przyrządzenie, warzywa te mają także inne, nietypowe zastosowania. Sprawdzą się w pielęgnacji, czyszczeniu luster i szyb oraz pomogą rozwiązać popularny problem z butami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Problem z ciasnymi butami? Włóż do nich obrane ziemniaki i zapomnij o problemie

Chętnie kupujemy skórzane buty ze względu na ich trwałość. Niestety, zdarza się, że zanim je rozchodzimy, mogą uciskać nas w palce. Zanim udasz się do szewca, który rozciągnie je za pomocą specjalnego kopyta, możesz spróbować domowego sposobu za grosze, który nada się do obuwia ze skóry naturalnej. Przygotuj dwa ziemniaki, dokładnie je umyj oraz obierz, a następnie wciśnij na przód buta tak, by go rozpychały. Pozostaw na noc, a sok z warzywa zmiękczy i rozciągnie skórę butów bez uszkodzenia. Po wyjęciu pamiętaj jedynie, by wnętrze obuwia przetrzeć wilgotną ściereczką.

Ewa WachowiczEwa Wachowicz w modnym płaszczu. Fani zachwyceni

Inne zastosowania ziemniaka. Wykorzystasz go także w pielęgnacji twarzy i włosów

Jeśli nie jesteś uczulona na ziemniaki, możesz wykorzystać je także w pielęgnacji — na przykład w postaci maseczki na twarz. Zetrzyj jednego ziemniaka na tarce, dodaj łyżkę soku z cytryny i nałóż na buzię. Pamiętaj, by ominąć okolice oczu i ust. Po 15 minutach zmyj ciepłą wodą i wklep ulubiony krem. Uwaga! Taką maseczkę stosujemy jedynie przed snem, by uniknąć przebarwień spowodowanych światem słonecznym w połączeniu z cytryną! Ziemniak nada się także do włosów — wykonasz z niego wcierkę, która poprawi ich kondycję. W tym celu umyj i obierz 3 sztuki, zetrzyj je na tace i przeciśnij przez gazę (jeśli posiadasz sokowirówkę, możesz jej użyć). Sok, który otrzymasz, wetrzyj w skórę głowy i pozostaw na 15 minut. Surowy ziemniak zawiera witaminę C, potas, miedź i siarkę i ma właściwości antyoksydacyjne.

Więcej o: