Katarzyna Grochola ostro skrytykowała książki Blanki Lipińskiej. "Promowanie debilizmu"

W jednym z ostatnich wywiadów Katarzyna Grochola skrytykował twórczość jednej z koleżanek po fachu. - Ten rodzaj literatury promuje przemoc i poniżanie kobiet - powiedziała o książkach autorstwa Blanki Lipińskiej.
Zobacz wideo Lipińska o problemach z ortografią na poziomie podstawówki

Katarzyna Grochola jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek w Polsce. To autorka wielu bestsellerowych powieści (m.in. "Nigdy w życiu", "Ja wam pokażę", "Trzepot skrzydeł"). Grochola aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje ponad 50 tysięcy osób.

Grochola: Ten rodzaj literatury promuje przemoc

Niedawno pisarka udzieliła wywiadu portalowi Plejada. W rozmowie pisarka skrytykowała twórczość Blanki Lipińskiej. Grochola przyznała, że przeczytała tylko pierwszą część serii jej autorstwa. 

Czytałam pierwszy tom powieści cyklu Blanki Lipińskiej i na tym koniec, bo szkoda mi czasu. Jestem twarzą Stop Przemocy Wobec Kobiet i tylko dlatego daję sobie prawo, żeby powiedzieć dlaczego. Ten rodzaj literatury promuje przemoc i poniżanie kobiet

- powiedziała Grochola.

Jeśli bohaterka patrzy na gwałt innej kobiety i to ją podnieca i to ma nauczyć pożądania do ukochanego, dla mnie jest to sygnał wyłącznie o wcześniejszym nadużyciu seksualnym

- dodała. Na koniec rozmowy pisarka stwierdziła, że takie książki uczą przedmiotowego traktowania innych osób. 

Ten rodzaj literatury jest promowaniem debilizmu, uprzedmiotowiania kobiet, a i również mężczyzn. Nic dodać, nic ująć

- podsumowała.

Grochola o przemocy domowej

Pisarka nie ukrywa, że przed laty była ofiarą przemocy domowej ze strony byłego partnera. Na szczęście dzięki odwadze ona i jej córka uciekły z domu oprawcy. Obecnie jest twarzą kampanii Stop Przemocy Wobec Kobiet.

 - Nie widziałam żadnych znaków ostrzegawczych, nic na to nie wskazywało, że mogę się związać z katem, więc czułam potworny wstyd. [...] Wyważone drzwi, próba uduszenia mnie, zerwany drut telefoniczny ze ściany - wspominała w rozmowie z serwisem WP Kobieta. 

Grochola od 2018 roku jest związana z muzykiem Stanisławem Bartosikiem. U jego boku odnalazła w końcu szczęście oraz wewnętrzny spokój.

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: