Anna Mucha wyznała, że nie poszła na groby. "Mam nadzieję, że zmarli mi wybaczą"

Anna Mucha udostępniła na Instagramie krótką relację, na której przyznała, że w tym roku nie poszła 1 listopada na groby. Aktorka opowiedziała jak się czuję z taką decyzją i wyjaśniła, dlaczego mówi o tym w sieci: "Apeluję, żeby nie rozliczać nikogo z tego, jak żyje".
Zobacz wideo Wszystkich Świętych 2022. Drożyzna dotarła na cmentarze? Emeryci: Nie narzekamy, nie płaczemy

Anna Mucha to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Ku uciesze wielu fanek i fanów, Anna Mucha aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie aktualnie obserwuje ją ponad 946 tys. osób, z którymi aktorka regularnie dzieli się wybranymi momentami ze swojego życia.

Anna Mucha szczerze o tym, że nie poszła w tym roku na groby. "Postanowiłam zrobić coś dla siebie"

Anna Mucha znana jest z tego, że wprost wyraża swoje opinie na różne tematy. Tym razem aktorka również postanowiła bez owijania w bawełnę powiedzieć na swoim instagramowym profilu o tym, że w tym roku nie odwiedziła cmentarzy 1 listopada. Zamiast tego poszła na masaż. Choć przyznała, że czuje się z tym trochę źle, to postanowiła tego dnia zrobić coś dla siebie. 

- Muszę wam się do czegoś przyznać. Nie poszłam dzisiaj na groby. Czy się z tym źle czuję? Troszkę czuję się z tym źle, troszkę czuję się winna. Zapaliłam świeczki w domu. Wspomniałam. Ale poszłam na masaż. Dlaczego wam o tym mówię? Bo... bo chciałabym z was i z siebie również ściągnąć to poczucie winy, to poczucie obowiązku, to poczucie powinności, związane z tradycją, czy może z jakąś religią. Są takie dni, kiedy po prostu po całym maratonie, zasługujemy na to, żeby zrobić coś dla siebie. I mam nadzieję, że zmarli mi to wybaczą. Ale dzisiaj postanowiłam zrobić coś dla siebie - wytłumaczyła.

Zaapelowała także o to, by wykazywać się zrozumieniem i szanować decyzje innych. - Także apeluję, żeby nie rozliczać nikogo z tego, jak żyje, po pierwsze. Po drugie, żebyście byli dla siebie łaskawi. Po trzecie apeluję o to, żebyśmy sami sobie nie dokładali wyrzutów sumienia i powodów do tego, żeby się gorzej czuć, źle czuć sami ze sobą, bo świetnie się umiemy samobiczować. A czasami potrzebujemy po prostu odpocząć. Całuję was mocno - podsumowała. 

Anna Mucha wyznała, że nie poszła na groby. 'Mam nadzieję, że zmarli mi wybaczą' (zdjęcie ilustracyjne)Anna Mucha wyznała, że nie poszła na groby. 'Mam nadzieję, że zmarli mi wybaczą' (zdjęcie ilustracyjne) https://www.instagram.com/taannamucha (screen InstaStories)

Więcej o: