4 rośliny pomogą pozbyć się pleśni i wilgoci. Ustaw je w domu, a szybko zauważysz poprawę

Możesz nie zdawać sobie sprawy z właściwości niektórych roślin i ich wpływie na poziom wilgoci w powietrzu. Te cztery doniczkowe gatunki pomogą w walce z pojawiającą się pleśnią na ścianach, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo prosta, więc nawet amatorzy hodowli kwiatów poradzą sobie z ich utrzymaniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pojawiająca się w domach pleśń to alarmujący sygnał dla wielu osób. Często wraz z nadejściem jesieni i zimy na ścianach możesz zaobserwować ciemne wykwity, które często są związane z nieprawidłową wentylacją. Jeśli chcesz zapobiec temu procesowi, możesz zastosować prewencyjne i nieinwazyjne metody. Wystarczy, że ustawisz w domu kilka gatunków kwiatów, które również ozdobią pomieszczenia.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Marzena Rogalska Sukienka Rogalskiej jest idealna na Andrzejki. Ten fason tuszuje to i owo

Sposoby na wilgoć w domu. Ustaw te rośliny doniczkowe w mieszkaniu

Jednym z nieoczywistych rozwiązań na zniwelowanie wilgoci w domu jest ustawienie w nim kilku gatunków roślin doniczkowych. Pleśń, która pojawia się w domu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, najczęściej jest związana z nadmiarem wilgoci w powietrzu. Chodzi tutaj nie tylko o nieprawidłowo działającą wentylację, ale również czynności, które wykonujemy w łazience i kuchni. Jeśli jesteś zwolennikiem w pierwszej kolejności naturalnych rozwiązań, to wykorzystaj rośliny, które pomogą utrzymać dom z dala od wilgoci. Ich właściwości polegają na absorbowaniu rosy, mgły oraz innej wilgoci poprzez liście, a następnie przemieszczaniu się do korzeni. Zaliczają się do nich:

  • bluszcz angielski,
  • palma,
  • wężownica,
  • skrzydłokwiat.

Pies u weterynarza 8 ras psów, które żyją najkrócej. Często nie dożywają nawet 7 lat. Dlaczego?

Rośliny absorbujące wilgoć. Czym się charakteryzują?

Wyżej wymienione gatunki roślin słyną ze swoich właściwości absorbujących wilgoć z powietrza. Ich ustawienie w mieszkaniu da zauważalną poprawę i jednocześnie będzie świetną ozdobą w pomieszczeniach.

  • Bluszcz angielski to świetna opcja na absorpcję wilgoci z powietrza np. w małej łazience. Gatunek ten potrzebuje regularnego podlewania. Jego stanowisko powinno być jasne z rozproszonym światłem.

Bluszcz angielskiBluszcz angielski ANASTASIIA SOLOVEVA/istock.com

  • Palma poprzez swoje liście pomaga kontrolować wilgoć w pomieszczeniach na prawidłowym poziomie. Najlepiej sprawdzą się takie gatunki jak: bambusowa, daktylowa, trzcinowa, arekowa, karłowata.

PalmaPalma Nickbeer/istock.com

  • Wężownica to jedna z najlepiej absorbujących wilgoć roślin, którą ozdobisz również pięknie pomieszczenie. Świetnie poradzi sobie z wyższymi temperaturami, jasnymi wnętrzami, a podlewania wymaga jedynie co tydzień lub co dwa. Ponadto wykazują właściwości filtrowania toksyn z powietrza.

WężownicaWężownica Ashley-Belle Burns/istock.com

  • Skrzydłokwiat nie tylko poradzi sobie w cieniu, ale również w pomieszczeniach z wysokim poziomem wilgoci w powietrzu. Wystarczy jej nawet sztuczne oświetlenie do rozwoju, więc nie musisz szukać miejsca z ekspozycją na słońce.

SkrzydłokwiatSkrzydłokwiat Ludmila Kapustkina/istock.com

Więcej o: