Dzięki niej twój zamiokulkas będzie rósł jak szalony. Masz ją w kuchni, a wystarczy jedna łyżka

Jest wytrzymały, ma niewielkie potrzeby i ma bardzo efektowne liście. Zamiokulkas to jedna z popularniejszych roślin w polskich domach. Choć jest łatwy w uprawie, to możemy w prosty sposób znacząco poprawić jego bujny wzrost.

To roślina idealna dla osób, które dopiero zaczynają z uprawą roślin domowych lub tych, którzy mają mało czasu na doglądanie wymagających gatunków. Zamiokulkas zachwyca błyszczącymi grubymi liśćmi, które są bardzo wytrzymałe. Istnieje kilka prostych sposobów na utrzymanie go w "zdrowiu", a także jeden na jego szybszy rozwój. 

Katarzyna CichopekMiłość jej służy! Katarzyna Cichopek zachwyca jesiennymi stylizacjami

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Roślina mało wymagająca. Świetna dla początkującego domowego ogrodnika

Przy uprawie zamiokulkasa należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze nie znosi zbyt dużej ilości wody, a wręcz preferuje bardzo skąpe podlewanie. Magazynuje ją w bulwiastych korzeniach, dlatego potrafi wytrzymać suszę naprawdę długo. Po drugie nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, a jest nawet jedną z nielicznych roślin, które dobrze czują się w cieniu. Zmiany wilgotności powietrza nie robią na nim szczególnego wrażenia, ale nie lubi przeciągów. I po trzecie, ażeby jego liście zachowały soczysty zielony kolor i połysk, warto je przecierać wilgotną ściereczką

Specjalne triki wzmacniające wzrost zamiokulkasa. Wystarczy sięgnąć po jeden kuchenny składnik

Zamiokulkasa, tak jak i inne rośliny doniczkowe, możemy zasilać specjalnymi nawozami do roślin zielonych. Jest też domowy sposób. Zamiokulkasowi bardzo służy nawóz z żelatyną kuchenną, jednak należy zachować odpowiednie proporcje. Jedną łyżeczkę żelatyny rozpuszczamy w szklance ciepłej wody, później czekamy, aż ostygnie i dalej rozcieńczamy płyn z kilkoma szklankami wody. Taki nawóz możemy stosować nie częściej niż raz w miesiącu. Składniki mineralne żelatyny mogą przyśpieszyć wytwarzanie nowych liści i wzrost, który może osiągnąć nawet do 150 cm. 

Więcej o: