Ten produkt zastąpi balsam! Świetnie nawilża i chroni przed zimnem

Jaki jest najlepszy krem na chłodne dni? Taki, który ochroni skórę naszą i naszych dzieci nie wywołując podrażnień? Łagodne, pielęgnujące i dla całej rodziny - masło shea. Dowiedz się więcej o jego wspaniałych właściwościach.

Masło shea chroni przed zimnem, nawilża i nie uczula

Najlepszy krem na mróz? My stawiamy na masło shea. Nie tylko ochroni twoją skórę przed zimnem, wysuszeniem i dodatkowo promieniami UV, ale jest naturalny, łagodny, pielęgnujący i nadaje się dla całej rodziny, również alergików. Masło shea to kosmetyk, który sprawdzi się do ochrony twarzy i dłoni, kiedy temperatura spada poniżej zera.

Jak powstaje masło shea?

shea buttershea butter Shutterstock

Masło shea produkowane jest poprzez wyciskanie na zimno nasion drzewa Shea. Rośliny te rosną na szerokich, afrykańskich sawannach i są niezwykle cenne. Niektóre afrykańskie plemiona przypisują im nawet magiczną moc. Czas dojrzewania takiego drzewa może wynosić aż do 50 lat! Gdy orzechy są już dojrzałe, zbiera się je, a następnie gotuje, aż ich skorupa zmięknie i łatwiej będzie dostać się do środka.

Czy wiesz, że masło shea, znane także jako masło karite, nazywane jest czasem "złotem kobiet"?

Nie dziwi nas to, biorąc pod uwagę jego wszechstronne właściwości pielęgnacyjne dla skóry i włosów!

Masło shea doskonale ochroni naszą skórę podczas niższych temperatur

krem do twarzy na zimękrem do twarzy na zimę fot. shutterstock

Gdy pogoda na zewnątrz jest niesprzyjająca – panuje mróz, wieje nieprzyjemny wiatr, pada śnieg, deszcz ze śniegiem, warto pamiętać o nałożeniu warstwy ochronnego kosmetyku przed każdym wyjściem z domu. Nasza skóra może ostro reagować na spore zmiany temperatur. Cała rodzina powinna przygotować skórę twarzy i rąk przed wyjściem na mróz.

Nierafinowane, organiczne masło shea to w zasadzie czysty surowiec kosmetyczny, który może całkowicie zastąpić krem do zimowej pielęgnacji twarzy (i nie tylko).

Bogate właściwości masła shea

Dlaczego nierafinowane masło shea jest tak wartościowe?

Masło shea nie tylko świetnie zabezpiecza skórę przed wiatrem, zimnem i ostrym słońcem, lecz także zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak: kwas gamma-linolenowy, kwas arachidonowy oraz witaminy A, E i F.

Dzięki temu stymuluje aktywność komórek, walczy z efektem ich starzenia i regeneruje zniszczoną skórę. W maśle shea znajduje się także kwas cynamonowy, który działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie ran oraz chroni skórę przed promieniowaniem UV-A i UV-B.

Masło shea pokrywa skórę szczelną warstwą ochronną, dzięki czemu chroni przed utratą wody

nawilżenie twarzynawilżenie twarzy shutterstock

Masła shea używamy również jako ochronnego kremu do rąk i nadgarstków, kiedy temperatury są naprawdę niskie. Rewelacyjnie nawilża skórę i może być stosowany na dowolne partie ciała bez obaw, że podrażni czy uczuli.

Pamiętajmy, że największą wartość ma masło shea nierafinowane. Trzymamy je w temperaturze pokojowej i nie podgrzewamy, nie wystawiamy na światło słoneczne itp.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: