Uczy osiągania orgazmu podczas porodu. Działa lepiej niż uśmierzanie bólu? "To było niesamowite"

49-letnia Jannine Markou trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym tygodniu po tym, jak jedna z jej klientek stwierdziła, że podczas porodu drugiego dziecka bez żadnych leków przeciwbólowych doświadczyła orgazmu. Pracę jako trenerka porodowa rozpoczęła po pewnym doświadczeniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jannine Markou, która pochodzi z Toronto, przez lata pracowała jako instruktorka jogi, zanim zdecydowała się zostać trenerką porodową po tym, jak dziesięć lat temu doświadczyła własnego traumatycznego porodu. Mówi, że jej praktyka wywołująca orgazm łączy ruchy jogi ze specjalistycznymi ćwiczeniami tonizującymi i oddechowymi. Markou na swoim profilu na TikToku zachęca również do tańca i poruszania się, przygotowując się do porodu.

Zobacz wideo Fotografuje porody. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem

Uczy kobiety orgazmu podczas porodu. Na czym polega jej praktyka?

Trenerka ciążowa, która uczy kobiety szczytowania podczas porodu, mówi, że orgazm może być 10 razy silniejszy, niż morfina. W rozmowie z South West News Service podzieliła się refleksją i ostatnim doświadczeniem. 

Uczę orgazmicznego porodu, co dla mnie oznacza narodziny w radości i zaufaniu. Byłam niedawno przy porodzie domowym i trzymałam moją klientkę blisko siebie, a ona była w stanie osiągnąć, ten stan euforii. To było niesamowite. Uczę kobiety, aby wydostały się ze swojej strefy komfortu i uwolniły swoje zahamowania, aby wiedziały, czego potrzebują w danym momencie.

Jannine Markou zdradziła w wywiadzie z SWNS, że ma indywidualnie dostosowany proces dla każdego klienta, ale zawsze dotyczy on przyszłej matki. Polega na wykorzystaniu własnych „hormonów porodowych".

Jeśli pozwolisz, aby hormony działały, możesz wejść w stan błogości. Ból nie jest wtedy tak intensywny, gdyż płyną endorfiny i jesteś pozbawiona strachu. Hormony porodowe są 10 razy silniejsze niż morfina, jeśli sprawisz, żeby pracowały, tak jak ty tego chcesz. Wykonywanie głębokich dźwięków „o", może naprawdę pomóc. To rozluźnia szczękę, miednicę i szyjkę macicy.

Podczas porodu doświadczyła orgazmu. Pracowała z trenerem, aby osiągnąć bezbolesny poród

W sieci niecałe tydzień temu ukazał się wywiad z trenerką porodową, Jannine Markou, po tym, jak jej klientka, Hanna Faustino przyznała, że podczas narodzin córki doświadczyła orgazmu. Kobieta w rozmowie z South West News Service wyznała:

Pchanie było naprawdę naturalne, a skurcze nie były, tak bolesne. Miałam tę pełnię i nie chciałam, żeby to uczucie ustało.

Jednak Markou, może pochwalić się również popularnym kontem na platformie TikTok. Trenerka przyznaje, że poród jest inny dla każdej kobiety i że nie wszystkie jej klientki doświadczyły orgazmu podczas porodu.

Nie każdy jest w stanie to osiągnąć, ale jeśli możesz, może to być naprawdę korzystne. Moim celem jest upewnienie się, że kobiety są zadowolone z porodu po porodzie. Chcę, żeby nie miały z tego powodu poczucia winy i wstydu.

Więcej o: