Jak sprawdzić, czy ktoś podgląda cię w przymierzalni? Wystarczy test paznokcia

W takich miejscach jak sklepowa przymierzalnia, pokój hotelowy czy publiczna łazienka warto zachować czujność. Wiele osób często nie zdaje sobie sprawy, że wiszące tam lustra mogą skrywać sekret. Jak zatem szybko sprawdzić, czy dane lustro nie jest tzw. lustrem weneckim?
Zobacz wideo W sieci tworzy artystyczne makijaże. "Kiedyś miałam problem, żeby wyjść bez makijażu po bułki do sklepu"

Choć zakupy online są coraz popularniejsze, nadal wiele osób preferuje zakupy stacjonarne, podczas których można przymierzyć wszystko jeszcze przed zakupem. Warto jednak pamiętać, że z lustrami w takich publicznych miejscach może wiązać się pewne niebezpieczeństwo. Jedna z tiktokerek podzieliła się jednak patentem, dzięki któremu można podobno szybko sprawdzić każde lustro. 

Jak sprawdzić, czy nikt nie podgląda cię w przymierzalni? 

Lori Mayer podczas jednej z wizyt w hotelu nagrała filmik, na którym pokazała, jak sprawdza, czy lustro znajdujące się w danym pomieszczeniu jest zwykłym lustrem, czy może jednak lustrem weneckim. Choć jej filmik dotyczy akurat pokoju hotelowego, to trik sprawdzi się także w przymierzalniach czy publicznych toaletach.

Wystarczy przyłożyć paznokieć lub palec i sprawdzić czy jest dystans między odbiciem. Jeśli tak, lustro jest normalne, natomiast jeżeli paznokcie lub palcie stykają się bez żadnej przerwy, według tiktokerki możemy mieć wtedy do czynienia z lustrem weneckim. To odmiana lustra, która pozwala na to, że osoba stojąca przed lustrem widzi swoje odbicie, a za lustrem może znajdować się osoba, która widzi osobę przed lustrem, sama nie będąc widzianą.  

Wideo obejrzało ponad 1,7 mln osób, a pod postem pojawiły się tysiące komentarzy:

Będzie trzeba sprawdzić
Przysięgam, że wszędzie tak robię
Jeśli twoje palce w lustrze się stykają - uciekaj!
Teraz już zawsze będę sprawdzać wszystkie lustra
Pamiętajcie ludzie: nie ma przestrzeni, opuszczamy miejsce

- piszą internautki.

Więcej o: