Rozpuść w ciepłej wodzie i przetrzyj płytki w łazience. Pozbędziesz się kurzu i zabrudzeń na długo

Sprzątanie łazienki z pewnością nie należy do ulubionych domowych porządków, jednak jest sposób, aby tę czynność sobie ułatwić. Zdradzamy prosty patent na to, jak doczyścić płytki w łazience.

Jak szybko i skutecznie wyczyścić płytki w łazience? Okazuje się, że zamiast drogiej chemii, lepiej sięgnąć po... tabletki do zmywarki. Nawet w przypadku osób, które na co dzień nie korzystają ze zmywarki, trik ten będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. 100 sztuk można bowiem kupić już za około 50 zł, a w promocji często nawet za mniej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak doczyścić płytki łazienkowe? Domowy sposób, który warto znać

Jak pozbyć się kurzu, zabrudzeń, a często też tłustych śladów z płytek? Wystarczy rozpuścić dwie tabletki do zmywarki w wiadrze z ciepłą wodą. Ta prosta mieszanka sprawi, że szybko i bez szorowania pozbędziemy się zabrudzeń. Ponadto kapsułki często są wzbogacone o środek nabłyszczający, dzięki czemu płytki będą lśniły jak nowe. 

Jak pozbyć się pleśni na fugach? Dwa niezawodne triki. Potrzebne produkty zapewne masz pod ręką

Oczywiście podczas sprzątania łazienki nie należy zapominać o fugach. Zaniedbanie tego elementu może prowadzić do powstania trudnego do usunięcia brudu, a nawet pleśni. Warto zatem znać dwa sposoby, które pozwolą temu zapobiec: 

  1. Wymieszaj 100 ml octu, opakowanie sody oczyszczonej i 100 ml wody. Następnie powstały roztwór rozprowadź między szczelinami i zostaw na co najmniej 40 minut. Po tym czasie zmyj całość letnią wodą. W ten sposób pozbędziesz się nie tylko pleśni i zabrudzeń, ale też kamienia czy rdzy. 
  2. W przypadku lżejszego brudu wystarczająca będzie pasta do zębów. Nakładamy odrobinę produktu na starą szczoteczkę do zębów i delikatnie szorujemy. Dla jeszcze lepszego efektu zostawiamy na 5 minut i dopiero potem zmywamy letnią wodą. 
Więcej o: