Wsyp kilka łyżek do odpływu, a zator i smród znikną. Oto ekologiczny zamiennik do udrażniania rur

Wiele z nas spłukuje w zlewie rzeczy, które powinny się tam znaleźć. Sitko może utrudnić, przedostanie się np. resztek z jedzenia do odpływu. Przez nieuwagę może jednak dojść do jego zatkania. Przedstawiamy ekologiczny i domowy sposób, dzięki któremu skutecznie udrożnisz rury.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas stosowania chemicznych środków do udrażniania rur może dojść do niechcianych skutków w postaci oparzenia skóry oraz uszkodzenie oczu. Właśnie one przyczyniają się do tego, że wiele osób decyduje się skorzystać z alternatywnych, naturalnych i domowych rozwiązań odetkania odpływu w zlewie. Swoją skutecznością dorównują gotowym preparatom ze sklepu. 

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Niezawodny sposób na udrożnienie zlewu. Pozbędziesz się również nieprzyjemnego zapachu

Zlew, z którego wydobywa się nieprzyjemny zapach i staje się niedrożny to stan, który będzie dotyczył każdego z nas prędzej czy później. Do codziennie użytkowanego odpływu dostają się różnego rodzaju resztki jedzenia i osady. Wydobywający się zapach i uporczywy zator to utrapienie, z którym uporasz się z pomocą domowych środków. Niezawodną mieszanką, skutecznością dorównującą popularnemu "Kretowi" jest połączenie dwóch produktów: 500 ml octu i 4 łyżek sody oczyszczonej.

  1. Mieszankę produktów wlej do odpływu i poczekaj 5 minut.
  2. W tym samym czasie zagotuj 1,5 l wody.
  3. Zalej otwór wrzącą wodą.
  4. Wszelkie osady, wydobywający się nieprzyjemny zapach i zator znikną.

Proszek do pieczenia udrożni zlewozmywak równie skutecznie co specjalne detergenty

Drugim rozwiązaniem, które równie dobrze poradzi sobie z zatorem w zlewozmywaku, jest użycie proszku do pieczenia. Domowe sposoby stają się coraz bardziej modne, ponieważ są ekologiczne i przynoszą wspaniałe rezultaty. Do wykorzystania tej naturalnej metody wystarczy jedynie jedno opakowanie produktu. 

  1. Wsyp zawartość jednej torebki do odpływu.
  2. Całość zalej wrzącą wodą.
  3. Odczekaj 10 minut, żeby produkt zaczął działać i opłucz zlewozmywak letnią wodą.
Więcej o: