Jak się pozbyć muszek owocówek? Wystarczy owoc i kartka papieru. Problem zniknie w mgnieniu oka

Nadpsute owoce czy zbyt długo zalegające naczynia w zlewie mogą sprawić, że w naszej kuchni pojawią się nieproszeni goście. Jak pozbyć się muszek owocówek? Domowe sposoby pomogą skutecznie rozwiązać problem.

Muszki owocówki żyją około 2 tygodni, jednak bardzo szybko się rozmnażają, a to może sprawić, że ich obecność stanie się uciążliwym problemem. Jak temu zapobiec? Gdy tylko zauważymy je w kuchni, warto natychmiast zastosować jeden z poniższych banalnych trików

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na muszki owocówki. Filmik zyskuje popularność w sieci

Prostym trikiem na pozbycie się muszek owocówek postanowił podzielić się jeden z użytkowników TikToka. Mężczyzna prowadzący konto andrelifehack opublikował filmik, na którym przetestował krążący po sieci sposób na dokuczliwe owady. Do wysokiej szklanki włożył pokrojony na kawałki owoc, a później kawałek papieru zwinął w kształt przypominający lejek. Po chwili widzimy, że zaprezentowany trik rzeczywiście zadziałał. W komentarzach swoimi sprawdzonymi pomysłami podzielili się też inni użytkownicy: 

Ocet jabłkowy i płyn do naczyń, skuteczne!
Znam to samo, tylko że z folią śniadaniową. Naciągamy na szklankę, robimy dziurki wykałaczką.
Ocet jabłkowy i płyn do naczyń działa identycznie, polecam. 

Na czym polega trik z octem i płynem? Niezawodny sposób, jak pozbyć się muszek owocówek

W wielu komentarzach przewijał się trik z octem jabłkowym i płynem do mycia naczyń. Na czym on polega? Wystarczy oba składniki wlać do słoika, a następnie zakryć go folią spożywczą i zabezpieczyć gumką recepturką. Następnie grubą igłą w folii wykonujemy otwory. Tak przygotowaną pułapkę zostawiamy w kuchni na noc. Zapach zwabi owocówki do środka, a my tym samym pozbędziemy się uciążliwego problemu. 

Więcej o: