Owiń stopy folią aluminiową. Po 30 minutach zapomnisz o nieprzyjemnym problemie

Z folii aluminiowej korzystamy najczęściej w kuchni. Okazuje się, że ma o wiele więcej zastosowań, które znacznie ułatwią życie. Z jej pomocą pozbędziemy się kłopotliwego problemu z włosami, czy wyczyścimy srebro. Co się stanie, gdy owiniemy nią stopy?

Po folię aluminiową sięgamy najczęściej w trakcie pieczenia, czy pakowania żywności. Okazuje się, że skrywa więcej zastosowań, które ułatwią nam sporo codziennych czynności. Z jej pomocą pozbędziesz się nieprzyjemnego uczucia, które w szczególności może dokuczać w zimniejszym okresie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Walka z marnowaniem żywności utknęła w Sejmie. To ostatni dzwonek

Folia aluminiowa przepuszcza albo blokuje ciepło. Wszystko zależy czy skorzystasz z matowej, czy błyszczącej strony

Folia aluminiowa, nazywana potocznie sreberkiem, została zaprojektowana w taki sposób, by zatrzymywała lub przepuszczała ciepło. Wszystko zależy od strony, z której korzystamy. Właśnie dzięki tym właściwościom, może okazać się przydatna, gdy... marzną nam stopy!

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Zapomnij o zimnych stopach

Zanim sięgniesz po grube skarpety, skorzystaj z folii aluminiowej. Najpierw posmaruj stopy kremem, a następnie owiń je sreberkiem. Ważne, aby błyszcząca strona była do wewnątrz, gdyż to właśnie ona odbija i nie przepuszcza ciepła. Ten prosty trik błyskawicznie pomoże nam rozgrzać skostniałe stopy i przyniesie ulgę. Skorzystaj z tego sposobu, gdy zmarzniesz, lub przemokną ci buty. Pamiętaj jednak, by nie trzymać jej dłużej niż godzinę, gdyż nie przepuszcza powietrza! Optymalnym czasem jest 30 minut.

Proste rozwiązanie na kłopotliwy problem. Okiełznaj elektryzujące się włosy

Innym nietypowym, lecz przydatnym zastosowaniem folii aluminiowej w jesienno-zimowym okresie jest wykorzystanie jej do walki z elektryzującymi się włosami. Wystarczy, że kawałek sreberka zwiniesz w kulkę i przetrzesz nim pasma, a szybko zostaną okiełznane. Kulkę możesz wrzucić do kieszeni kurtki — w ten sposób w razie potrzeby zawsze będziesz mogła po nią sięgnąć. To prosty i niezawodny trik, dzięki któremu zapomnisz o elektryzowaniu się włosów.

Więcej o: