To imię noszą ludzie sukcesu. Osoby tak nazwane podejmują najlepsze decyzje finansowe

Niektórzy wierzą, że imię, jakie nam nadano, może wpływać na nasz charakter i osobowość. Które świadczą o inteligencji, a które o sukcesie finansowym? Poznaj znaczenie niektórych z nich i dowiedz się, jakie imiona najczęściej noszą ludzie sukcesu.

Imię, jakie dla swojego dziecka wybiorą rodzice, może mieć wpływ na całe jego życie. Czy może zapewnić mu bogactwo? Według badań przeprowadzonych na platformie e-Toro okazuje się, że tak.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Czy imię może mieć wpływ na finansowy sukces? Badania pokazują, że tak

Jeśli zastanawiasz się, jakie imię dać swojemu dziecku, by dobrze wiodło mu się w życiu, warto pochylić się nad badaniami platformy e-Toro, podczas których przeanalizowano 12 milionów użytkowników, którzy dokonywali inwestycji. To właśnie z nich wyłoniono imiona, które pojawiały się najczęściej w przypadku dobrych decyzji finansowych.

Przez lata przeprowadzono wiele badań, które wykazały bardzo silny związek między imieniem, które wybierasz dla dziecka, a jego przyszłym sukcesem

- powiedział dyrektor zarządzający eToro UK, Iqbal V. Gandham. 

Izabella Krzan "Kusząca" Izabella Krzan eksponuje brzuch w krótkim topie

Ranking imion, których posiadacze podejmowali najlepsze decyzje finansowe

Jak wyglądał ranking? Imiona męskie, które warto rozważyć, to:

 1. Andrew (Andrzej),
 2. Sam (zdrobnienie od Samuel),
 3. Alex (Aleksander),
 4. Christopher (Krzysztof),
 5. Darren.

Wśród imion żeńskich znajdziemy:

 1. Anna,
 2. Maria,
 3. Laura,
 4. Helen (Helena),
 5. Sarah (Sara).

Wybrano też imiona, które mogą mieć negatywny wpływ na decyzje finansowe. Część z nich nie ma odpowiedników w języku polskim (są to m.in. Ali, Rob, Dan, Karen, Claire, Lisa, Jennifer).

Wśród prezesów zarządu firm, które znajdziemy na Giełdzie Papierów Wartościowych, najczęściej pojawiały się takie imiona jak Piotr, Krzysztof i Dariusz.

Osoby, które noszą te imiona są uważane za niezwykle inteligentne

Imiona mogą mieć wpływ nie tylko na nasz charakter, ale także to, jak postrzegają i odbierają nas inni ludzie. Niektórzy wierzą, że pewne z nich świadczą również o olbrzymiej inteligencji. To m.in.:

 • Zofia, której imię pochodzi od słowa "sophia", co oznacza mądrość. Kobiety noszące to imię są bardzo zaradne i pracowite.
 • Tomasz, co w języku hebrajskim oznacza "podwójny" lub "bliźniak". Posiadacz tego imienia jest nie tylko inteligentny, ale także bardzo uczciwy.

Pamiętajmy, że na zestawienia imion najlepiej patrzeć z przymrużeniem oka i brać je w kategorii ciekawostki. Wybierając imię dla swojego dziecka, powinniśmy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i własnymi upodobaniami.

Więcej o: