Kosztuje tylko 3 złote, a działa jak mezoterapia igłowa za 600 zł. Znajdziesz go w apteczce

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Niestety, jej cena często bywa zaporowa. Na szczęście istnieją niedrogie, domowe zabiegi, które pomogą nam osiągnąć podobne efekty. Co więcej, składniki najprawdopodobniej masz już w domu!

Stare, domowe i przede wszystkim naturalne sposoby bywają niezawodne w pielęgnacji skóry czy włosów. Są nie tylko skuteczne, ale często również tanie. Jeśli borykasz się ze słabą kondycją włosów lub ich nadmiernych wypadaniem, zamiast decydować się na profesjonalne zabiegi, skorzystaj ze sposobów, które znały nasze babcie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miód jest lepszy od cukru przetworzonego?

Na czym polega mezoterapia igłowa? To jeden z najchętniej wybieranych zabiegów, jednak cena bywa zaporowa

Mezoterapia igłowa polega na iniekcyjnym podaniu preparatu w głąb skóry. Stosujemy ją na twarz lub skórę głowy. W tym drugim przypadku kosztuje zazwyczaj do 400 zł, choć zdarzają się miejsca, gdzie zapłacicie nawet 600-700 zł. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów i ich kiepską kondycją, zanim udasz się do salonu na zabieg, skorzystaj ze sprawdzonych, domowych sposobów.

Skuteczny zabieg wzmacniający cebulki włosów za kilka złotych. Wykorzystaj krople żołądkowe

Zawarte w kroplach żołądkowych zioła, takie jak mięta pieprzowa, dziurawiec, waleriana czy korzeń goryczki, mają dobroczynny wpływ na włosy. Nie tylko pobudzają cebulki, co przekłada się na ich wzrost, ale także wzmacniają ich kondycję, dzięki czemu mniej wypadają. Dodatkowo wykazują działanie przeciwłupieżowe, wygładzające, nawilżające i regenerujące oraz domykają łuski. Jak wykorzystać je w pielęgnacji?

Wcierka z kropli żołądkowych dla pięknych i gęstych włosów. Jak ją stosować?

Kropli żołądkowych, w formie rozcieńczonej, używaj jako wcierki. Wybieraj tylko te, które w składzie nie mają alkoholu, gdyż składnik ten może podrażniać. Nie zapomnij, by przed pierwszym użyciem wykonać próbę uczuleniową. Gdy wszystko będzie w porządku, możesz zacząć zabieg. W tym celu rozcieńcz 1 kroplę z 3 łyżkami wody, wymieszaj, a następnie delikatnie, lecz dokładnie, wmasuj w skórę głowy. Gdy skończysz, dla lepszego efektu możesz założyć czapkę lub czepek. Odczekaj godzinę, a po tym czasie dokładnie umyj skórę głowy szamponem. Wcierki używaj nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Choć efekty nie będą natychmiastowe, dość szybko zauważysz różnicę.

Więcej o: