Dziecko przed ślubem? Ksiądz odpowiedział. Ludzie podzieleni: "Jak się dobrze zapłaci"

Ksiądz Sebastian Picur aktywnie prowadzi swój profil na TikToku, gdzie odpowiada na pytania internautek oraz internautów dotyczące religii. Jedna z osób napisała, że nie rozumie brania ślubu kościelnego, gdy ma się już dziecko. Postanowił więc zabrać głos. Część osób nie kryje zaskoczenia: "Nareszcie normalna odpowiedź".
Zobacz wideo Najgorętsze śluby gwiazd. To o nich mówiła cała Polska. Pamiętacie?

TikTok jest obecnie bez wątpienia jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Znaleźć można tam wiele ciekawych profili oraz filmików o przeróżnej tematyce - od popularnych układów tanecznych, przez makijaże, stylizacje i domowe triki, aż po różnorodne porady. Wśród polskich użytkowników znalazł się m.in. ksiądz, którego nagrania często cieszą się sporą popularnością.

Ślub kościelny po urodzeniu dziecka? Ksiądz rozwiewa wątpliwości: Unikajmy skrajności

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi na TikToku profil, na którym publikuje filmiki dotyczące wiary, grzechów i rozwiewa wątpliwości wiernych. Jakiś czas temu przedstawił swoje stanowisko w kwestii brania ślubu kościelnego po tym, jak na świecie pojawi się dziecko. - Nigdy nie zrozumiem brania ślubu kościelnego jak już ma się dziecko. Wy w ogóle przestrzegacie jakichś zasad swojej religii? - napisała jedna z osób.

Posiadanie dziecka nie jest przeszkodą do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Unikajmy skrajności

- odpowiedział ksiądz.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Choć zdania są podzielone, niektóre osoby pozytywnie zaskoczyła odpowiedź księdza Sebastiana Picura:

Piękna odpowiedź, tyle w niej miłości
Nawrócić się też można w każdym wieku i kilka razy
Jak się dobrze zapłaci, to wszystko można załatwić
No, ale tyle ludzi nie dostaje rozgrzeszenia za współżycie przed ślubem... Ale brać kościelny z dzieckiem to już no problem
Ta czarna mafia sama sobie wybiera zasady, które potem przestrzega lub nie np. celibat...
Szkoda że proboszcz w mojej parafii powiedział inaczej xD
Brawo, nareszcie normalną odpowiedź
Piękna odpowiedź. Ksiądz jest taki dla ludzi
No dobrze, ale idąc do spowiedzi szczerze muszę żałować za grzechy. Jak żałować za miłość i współżycie, a w końcu za dziecko?

- czytamy.

Więcej o: