Jak rozciągnąć buty domowymi sposobami? Wystarczy ziemniak i odrobina cierpliwości

Kupiłaś nowe buty i chociaż wydawały się idealne, w domu okazało się, że delikatnie uwierają cię w stopę? Nie musisz ich oddawać! Okazuje się, że istnieją domowe sposoby, które pomogą ci z problemem.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że noszenie za ciasnych butów nie jest najlepszym pomysłem. Powodują one otarcia, bolesne odciski, a także mogą doprowadzić do rozwoju haluksów. Zamiast wrzucać zbyt ciasne buty do szafki lub oddawać je do sklepu, lepiej wypróbuj te sprawdzone triki.  

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozciągnąć buty skórzane? Wykorzystaj ziemniaki!  

Ziemniaki to jedne z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Większość z nas nie wyobraża sobie bez nich obiadu. Okazuje się, że można je wykorzystać także poza kuchnią. Ziemniaki przydadzą się w domowym triku, który zaoszczędzi ci czas i pieniądze. Warzywo uratuje m.in. zbyt ciasne buty.

Przygotuj dwa ziemniaki i dokładnie je umyj i obierz. Następnie wciśnij je do czubków butów tak, by rozpierały ich przednią część. Pozostaw warzywo na noc. W tym czasie sok z ziemniaka zmiękczy i rozciągnie obuwie bez jego uszkadzania. Rano wyjmuj warzywo i przetrzyj buty wilgotną ścierką. Pamiętaj, że trik sprawdzi się jedynie w przypadku skórzanych butów

Domowy sposób na rozciąganie butów. Ten trik jest powszechnie znany 

Jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych trików na rozciągnięcie zbyt małych butów jest wykorzystanie suszarki. Ciepłe powietrze zadziała na obuwie skórzane, zamszowe i lakierowane. Suszarka powoduje, że te materiały robią się elastyczniejsze, dzięki czemu łatwiej zmienisz ich kształt. Pamiętaj, żeby strumień ciepłego powietrza trafił bezpośrednio do wnętrza buta. Tylko wtedy będziesz mogła rozbić materiał na pięcie, palcach i szerokości obuwia.  

Więcej o: