Ginekolodzy przestrzegają przed najgorszymi majtkami. Zwróć na to uwagę przed zakupami

Przed zakupem bielizny warto, jest sprawdzić jej skład, ale nie tylko. Liczy się również fason. Twoje ulubione majtki mogą być źródłem chorób i uciążliwych dolegliwości. Jaki rodzaj wybrać, żeby zadbać o prawidłową higienę okolic intymnych?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, jak istotną kwestią jest dobór odpowiedniej bielizny. To właśnie ona często jest przyczyną powstawania i rozwoju wielu chorób okolic intymnych, takich jak: grzybica, zapalenie pochwy czy różnego rodzaju infekcje. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem majtek i wyjaśniamy trapiącą niektóre osoby kwestię zakładania bielizny na noc.

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Jakie majtki wybrać w trosce o nasze zdrowie? Tego fasonu lepiej unikaj

Podczas zakupu majtek przede wszystkim pamiętaj o doborze odpowiedniego rozmiaru. Zbyt małe mogą źle wpłynąć na zdrowie. Według ekspertów najlepszym wyborem bielizny do noszenia na co dzień są klasyczne, bawełniane majtki lub bokserki. Materiał ten świetnie wchłania wydzielany przez nas pot.

Najgorszym wyborem są często wybierane przez kobiety stringi. Ze względu na swój krój, uważane są za niezdrowe i mogą podrażniać delikatne okolice intymne. Mogą wywołać także zakażenia bakteryjne, grzybicze, drożdżakowe czy zakażenia dróg moczowych. Nie ma jednak badań, które potwierdziłyby te założenia. Stringi np. wykonane z bawełny mogą się okazać równie dobrym wyborem co pozostałe fasony. Miej na uwadze jednak, że taki rodzaj bielizny bardziej niż inny przylega do ciała, więc powinniśmy zmieniać ją częściej.

Daj odpocząć okolicom intymnym w nocy. Zrób to dla zdrowia

Choć na metkach znajdujących się przy bieliźnie nie ma informacji o stosowaniu ich w ciągu dnia i nocy to dr Zofia Borowiec w rozmowie z portalem Medonet wyjaśniła problematyczną kwestię. Chodzi oczywiście o zakładanie na noc majtek. Specjalistka proponuje:

Poza okresem miesiączki nie należy spać w majtkach. A jeśli nie lubimy spać nago, najkorzystniej wkładać na noc bawełnianą koszulę nocną lub piżamę. To jest dla nas i najzdrowsze, i najprostsze. Pozwólmy naszym okolicom intymnym odpocząć od wszelkich podrażnień i podarujmy "ciszę nocną", bez sztywnych koronek i wkładek higienicznych.
Więcej o: