Unikaj tego godzinę przed snem, a rano zobaczysz różnicę. Worki pod oczami przestaną być problemem

Po przebudzeniu dokucza ci opuchlizna i worki pod oczami? Znamy proste triki, dzięki którym możesz zmniejszyć ich widoczność, a nawet całkowicie się pozbyć problemu.

Worki pod oczami mogą być efektem nie tylko nieprzespanej nocy, ale też stresu czy nieodpowiedniej diety. Zastosowanie kilku prostych trików może sprawić, że problem pojawiającej się rano opuchlizny zniknie albo znacznie się zmniejszy. Jak to możliwe? Podpowiadamy. 

Marzena Rogalska Sukienka Rogalskiej jest idealna na Andrzejki. Ten fason tuszuje to i owo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Na godzinę przed snem warto tego unikać. Efekty zauważysz następnego dnia

Zatrzymanie wody w organizmie i obrzęk tkanek również może powodować opuchliznę. W związku z tym na godzinę przed snem warto unikać nie tylko posiłków i przekąsek zwierających dużą ilość soli (np. chipsy), ale też... nadmiaru płynów. Cała szklanka wody wypita tuż przed pójściem spać sprawi bowiem, że nerki nie zdążą jej odfiltrować, co doprowadzi do gromadzenia się wody w tkankach. W nocy niektóre procesy w organizmie w tym trawienne zwalniają, gdyż niemal cała energia pożytkowana jest na regenerację. To może przełożyć się na powstanie obrzęków m.in. pod oczami. 

Ewa Wachowicz Ewa Wachowicz w modnym płaszczu. Fani zachwyceni

Jak pozbyć się worków pod oczami? Domowe sposoby, które warto znać. Są banalnie proste

Widoczność cieni pod oczami, można też zminimalizować na inne sposoby. Niezastąpione będą oczywiście zimne okłady i kompresy. Przydadzą się zatem:

  • kostki owinięte w ściereczkę,
  • schłodzona w lodówce łyżeczka,
  • schłodzony ogórek,
  • zimny kompres z ziołowych naparów np. rumianku czy lipy. 

Do codziennej pielęgnacji warto włączyć również żele przeciwko obrzękom lub kremy z dodatkiem aloesu, ogórka, bławatka, miłorzębu japońskiego lub kofeiny, która usprawnia drenaż i przeciwdziała obrzękom. Co więcej, podczas snu głowa powinna być lekko podwyższona, aby zapobiec gromadzeniu się limfy wokół oczu. 

Więcej o: