Wyrzucasz zużytą torebkę z herbatą? To błąd! Połóż ją na kaloryferze, a efekt cię zaskoczy

Po zaparzeniu, torebki z herbatą najczęściej wyrzucamy do kosza. Okazuje się jednak, że mają naprawdę wiele zastosowań, które mogą ułatwić nam życie. Z ich pomocą zadbamy o porządek, rośliny czy wzbogacimy codzienną pielęgnację. Do czego można wykorzystać torebki z herbatą?

Czarna herbata w torebkach to nie tylko prosty sposób na przygotowanie naparu bez fusów. Okazuje się, że poza walorami smakowymi, możemy wykorzystać ją na wiele innych sposobów. Poznaj najpopularniejsze z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Powieś torebkę z herbatą na kaloryferze i pozbądź się nieprzyjemnego zapachu

Jeśli zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem, np. w lodówce, kilka torebek herbaty odsącz z reszty naparu, zawieś na kaloryferze, by dokładnie wyschły, umieść na talerzyku lub spodku i rozstaw w miejscach, gdzie nieładnie pachnie. Torebki zadziałają jak neutralizator zapachu, a przy okazji wchłoną nadmiar wilgoci. W przypadku lodówki pamiętaj jedynie, aby najpierw upewnić się, że nie ma w niej żadnych zepsutych produktów, a te o intensywnym zapachu (np. ser pleśniowy), wcześniej schowaj do szczelnego pojemnika.

Skuteczny nawóz za grosze. Wykorzystaj herbatę

Czarna herbata zawiera m.in. silnie skoncentrowane garbniki, dzięki którym wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne. Poza tym znajdziemy w niej minerały i taninę. Zamiast wyrzucać torebkę po zaparzeniu, umieść ją na dnie doniczki lub w ziemi, a twoja roślina będzie odżywiona i zacznie pięknie rosnąć.

Czarna herbata jako środek łagodzący na ugryzienia oraz podrażnienia po depilacji

Herbata w torebkach zadziała także łagodząco w przypadku podrażnień po depilacji, czy ugryzień komara lub osy. Wilgotną, lecz chłodną torebkę przyłóż w zaczerwienione miejsca, a poczujesz ulgę. Powtarzaj kilka razy dziennie, aż zaczerwienienie zmaleje.

Naturalny sposób na przyciemnienie włosów. Wystarczą 2 torebki po herbacie

Jeśli chcesz delikatnie przyciemnić kolor włosów, możesz wykorzystać czarną herbatę. Wystarczy, że zaparzysz 2 torebki, odczekasz, aż napar wystygnie, a następnie przepłuczesz nim włosy. Dla mocniejszego efektu możesz zanurzyć pasma w herbacie na kilka minut. 

Więcej o: