Myjesz w這sy rano czy wieczorem? Pora dnia ma ogromny wp造w na ich stan

Pora dnia, w kt鏎ej si k徙iemy, to bardzo indywidualna kwestia. Niekt鏎zy wybieraj ciep貫 k徙iele wieczorem na wyciszenie, a inni od kubka kawy wol na pobudzenie szybki prysznic. Chocia nie ma to wi瘯szego znaczenia, okazuje si jednak, 瞠 pora, w kt鏎ej myjemy w這sy, jest ju niezwykle istotna.

Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo pytań dotyczących częstotliwości mycia w這s闚. A co, jeśli chodzi o porę dnia? Okazuje się, że ma ona równie istotne znaczenie. Jeśli robisz to w nieodpowiedniej godzinie, może to skutkować przesuszonymi i zniszczonymi pasmami. Podpowiadamy, kiedy najlepiej myć włosy.  

Więcej artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Myjesz włosy rano czy wieczorem? Najlepiej robić to o tej porze 

Mycie włosów to dla jednych ukochany rytuał, a dla innych  przykry obowiązek. Często z braku czasu czy też przyzwyczajenia robimy to tuż przed snem i następnie pozostawiamy je do naturalnego wyschnięcia lub kładziemy się z wilgotnymi pasmami spać. Ta pora nie jest jednak dobra dla ich zdrowia. Mokre włosy mają odchyloną łuskę, a więc są bardziej podatne na uszkodzenia. Kiedy kładziemy się spać, pocieramy nimi o poduszkę i tym samym pogarszamy każdego dnia ich kondycję, powodujemy, że stają się matowe i mają problem z łamliwością. 

Jeśli myjesz w這sy tuż przed snem i kładziesz się do łóżka z mokrymi włosami, natychmiast przestań. Lepiej czynność zostawić na poranek. Jest to szczególnie ważne dla osób o kręconych lub łamliwych pasemkach. Jeśli masz cienkie pasma, o nie również zadbaj po przebudzeniu się. Po umyciu delikatnie podsusz je suszarką, wybierając chłodny strumień powietrza.  

Jak często myć włosy? To zależy od wielu czynników

Istnieje zasada, że włosy należy myć tak często, jak jest to konieczne i tego potrzebują. Niektórzy przestrzegają jednak przed robieniem tego codziennie. Im częściej myjemy włosy, tym bardziej one wysychają, a gruczoły produkują więcej sebum. Jest to jednak kwestia sporna. Wielu trychologów uważa, że przy dobraniu odpowiednich preparatów i prawidłowym myciu włosów, nie spowodujemy ich nadmiernego przetłuszczania się. Jeśli więc masz cienkie i podatne na przetłuszczanie się włosy, możesz czyścić je codziennie. Pamiętaj jedynie, żeby za każdym razem nie używać szampon闚 z mocnymi detergentami.  

Wi璚ej o: