Przetrzyj nią krany, a efekt cię zaskoczy. To genialny trik, który czyści i usuwa osad w kilka sekund

Sprzątanie łazienki potrafi być uporczywym zadaniem. Szczególnie trudne może być usunięcie brudu i osadu z kamienia. Istnieje jednak trik, który już w kilka sekund sprawi, że krany będą lśnić jak nowe.

Jak wyczyścić krany, by usunąć brud i osad z kamienia? To pytanie zadaje sobie wiele osób.  Na szczęście nie musisz już kupować drogich i mocno drażniących detergentów. Żeby kran lśnił jak nowy, wystarczy sprawdzony trik. Będziesz potrzebować jednej rzeczy, którą kiedyś nosiłaś w piórniku.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Przetrzyj nią krany, a efekt cię zaskoczy. Prosty trik na czystą łazienkę 

Sprzątanie łazienki potrafi czasami przypominać syzyfową pracę. Szczególnie szybko brudzą się chromowane krany i baterie prysznicowe. To na nich pojawia się osad z mydła i twardej wody. Jeśli nie są czyszczone regularnie, pozbycie się kamienia może być niezwykle wymagające. Kiedy zauważysz powracający osad, warto wykorzystać pewien trik, który szybko usunie nieestetyczne zabrudzenia.  

W sprzątaniu pomoże...gumka do ścierania! Kosztuje ona ok. 2 zł i każde dziecko ma ją w swoim piórniku. Wystarczy potrzeć gumką chromowany kran, a osad zniknie. Produkt nie rysuje delikatnych powierzchni, dlatego nie musisz po szorowaniu przemywać kranu wodą czy wycierać go dodatkowo ścierką.  

Jak pozbyć się kamienia z łazienki? Wypróbuj domowy płyn do czyszczenia 

Wykorzystanie gumki to dobry trik w przypadku małych powierzchni, takich jak kran czy bateria prysznicowa. Jeśli jednak chcemy pozbyć się kamienia z kabiny, nie będzie on przydatny. W takiej sytuacji lepiej wypróbować domowej roboty płyn do sprzątania. Do jego przygotowania będziesz potrzebować: 

  • dwóch szklanek ciepłej wody,
  • czterech łyżek kwasku cytrynowego.  

Wymieszaj ze sobą składniki i przelej płyn do butelki ze spryskiwaczem. Dokładnie pokryj domowym płynem brudną powierzchnię. Po kilku minutach wyszoruj zacieki za pomocą gąbki lub ściereczki. Na koniec spłucz kabinę i wytrzyj ją do sucha czystą ścierką.  

Więcej o: