Jak pozbyć się plam z ubrań? Wystarczy pół szklanki soku, by były czyste i odświeżone

Trudna lub niemożliwa do usunięcia plama na ulubionej bluzce może skutecznie popsuć nam humor. Zanim jednak ją wyrzucisz, sprawdź domowy trik, którym podzielił się ekspert do sprzątania. Z jego pomocą usuniesz nawet tłuste plamy. Wystarczy cytrus z kuchni.

Ekspert od sprzątania i właściciel pralni, Dean Dimitrov, zdradził swój niedrogi i niezawodny sposób na walkę z uporczywymi plamami na ubraniach. Okazuje się, że wystarczy do tego cytryna. Według specjalisty idealnie nada się w szczególności do białych i jasnych tkanin, z których nie tylko usunie zabrudzenia, ale także je odświeży oraz delikatnie rozjaśni. Co więcej, nie zniszczy ich, gdyż jest zdecydowanie delikatniejszy niż chemiczne odplamiacze. Jak jej użyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Skuteczny odplamiacz, który zrobisz w domu. Wystarczy jeden owoc

Sok z cytryny sprawdzi się jako skuteczny odplamiacz, który poradzi sobie z tłustymi plamami, czy zabrudzeniami po pomidorach i arbuzie. Można stosować go na kilka sposobów, jednak należy zachować ostrożność w przypadku ciemnych tkanin. Wetrzyj sok z cytryny bezpośrednio w zabrudzenia i poczekaj, aż wyschnie. W kolejnym korku umieść odzież w pralce i wypierz według zaleceń producenta. - Ubranie będzie jak nowe! - zapewnia Deyan Dimitrov w rozmowie z mirror.co.uk.

Niezawodny sposób na plamy. Namocz ubrania w roztworze wody i soku z cytryny

Drugim sposobem jest namaczanie odzieży. W tym celu, jak mówi specjalista, wystarczy wymieszać w misce 1/3 szklanki soku z cytryny z 2/3 wody. Umieszczamy w roztworze ubranie i zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie pierzemy w pralce.

Jak pozbyć się plam? Dodaj do prania pół szklanki soku z cytryny, a będzie odświeżone i czyste

Jeśli twoje biały lub jasne ubrania zszarzały i straciły swój blask, dodaj pół szklanki soku z cytryny do szuflady w pralce. Według specjalisty, w ten sposób naturalnie rozjaśnisz i odświeżysz swoją białą odzież, a przy tym zmiękczysz tkaniny takie jak ręczniki i poście. - Dodając pół szklanki soku z cytryny do prania, możesz zachować miękkość i puszystość ubrań i bielizny — zdradza ekspert. Co więcej, sok z cytryny może być używany także jako nietoksyczny środek do czyszczenia pleśni, dzięki czemu możesz zapobiec pojawianiu się jej na ubraniach, czy w pralce.

Więcej o: