Pierwszy lot samolotem najwyższej kobiety na świecie. 13 godzin spędziła na noszach

By najwyższa kobieta na świecie, Rumeysa Gelgi, mogła polecieć samolotem, z jego pokładu usunięto aż sześć foteli. To był pierwszy lot kobiety, jednak jak przyznaje, na pewno nie ostatni. Swoimi odczuciami i zdjęciami z tej niecodziennej przygody podzieliła się na Instagramie.

Turczynka Rumeysa Gelgi jest uważana za najwyższą kobietę na świecie. Niedawno po raz pierwszy podróżowała samolotem, co okazało się niemałym wyzwaniem. Zdjęciami z tego nietypowego wydarzenia podzieliła się na Instagramie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Piotr Gąsowski relacjonuje problematyczny lot

Jest najwyższą kobietą na świecie. Niedawno po raz pierwszy leciała samolotem

Rumeysa Gelgi jest adwokatką i najwyższą kobietą na świecie — mierzy 215,6 cm. Niedawno musiała odbyć podróż ze Stambułu do San Francisco. Z tego powodu zdecydowała się na lot liniami Turhish Airlines, jednak ze względu na jej wzrost nie było to łatwe. Okazało się, że kobieta jest zbyt wysoka, przez co nie ma możliwości, aby normalnie weszła na podkład i odbyła podróż. By jej to umożliwić, personel usunął sześć foteli, a w ich miejsce wstawiono specjalne nosze, na których Rumeysa Gelgi spędziła cały, 13-godzinny lot.

 

Swoimi przeżyciami podzieliła się na Instagramie

Na Instagramie kobieta opublikowała zdjęcie z lotu wraz z podziękowaniami dla pracowników, personelu oraz prezesa Turhish Airlines, dzięki którym jej podróż była możliwa. 

To był mój pierwszy lot, ale na pewno nie ostatni. Jestem zaszczycona i z radością będę latać w różne części świata z @turkishairlines. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w moją podróż.

Pod postem pojawiła się także odpowiedź linii:

Jesteśmy do twojej dyspozycji, kiedy tylko tego potrzebujesz.
 

Kobieta znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa

25-letnia Rumeysa Gelgi cierpi na rzadką chorobę zwaną zespołem Weavera. To zaburzenie genetyczne, które powoduje niezwykle szybki i nieprzeciętny wzrost oraz zauważalne różnice w budowie ciała. Kobieta na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim.

215,6 cm wzrostu zapewniły jej wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Więcej o: